01 września 2023

Jak rzężą żurawie? | Zobacz społeczeństwo w krzywym zwierciadle!

Uwaga! Wszystko, co zostało opisane w tej książce, może się wydarzyć naprawdę. O ile już do tego nie doszło… Sięgnijcie po powieść, która pozwala spojrzeć na społeczeństwo w krzywym zwierciadle! Autorem książki Żurawie rzężą żałośnie jest Adam Gosławski.

Baranów to miejscowość wyjątkowa, choć w swojej wyjątkowości podobna do wielu innych miast w Polsce. Jest Ojciec Założyciel, dobry duch wszystkich lokalnych inwestycji. Jest zakład przetwórczy z niemieckim kapitałem i komunistyczną historią. Jest i lokalna grupa trzymająca władzę, prężnie działający ksiądz i ekscentryczni staruszkowie, zajmujący się sobie tylko wiadomymi sprawami.

W końcu są i obywatele – nękani codziennością, pomysłami z góry i z dołu, próbujący odnaleźć się w rzeczywistości, która w kraju znad takiej jednej rzeki wcale do najprostszych nie należy. Nawet w dobie kapitalizmu.

Tworzenie prawa nigdy nie było szlachetne, a dziś to nic innego, jak ścieranie się różnych grup interesu.
– No i panie, kto za to płaci? Pan płaci, pani płaci, ty płacisz, to są nasze pieniądze.
– Społeczeństwo!
– Społeczeństwo.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res i jest dostępna w sprzedaży na TEJ stronie.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022