Jedno zdjęcie. Jedna zbrodnia. Śledztwo, które sięga głęboko w przeszłość.
W Stargardzie ginie kolekcjoner starych fotografii, Janusz Manachiewicz. Komisarz Jacek Okoński rozpoczyna śledztwo, które prowadzi do Aliny Fritzhoff – niemieckiej adwokatki tropiącej nazistowskie zbrodnie. Klucz do sprawy może kryć zdjęcie podpisane „Suchań 1946”. Tymczasem w Suchaniu dochodzi do kolejnego ataku. Czy obie sprawy łączy tajemnica sprzed lat?
Zaszłość łączy brutalną współczesność z mroczną historią II wojny światowej.
Po traumatycznej przeszłości i trudnych konfrontacjach z seryjnymi mordercami w poprzednich tomach, podkomisarz Okoński staje przed kolejnym wyzwaniem — zagadką sięgającą czasów II wojny światowej.
Osią historii jest tajemnicze zdjęcie, które prowadzi komisarza do serii brutalnych zbrodni.
Powieść umiejętnie łączy współczesny kryminał z historycznymi wątkami, m.in. tematyką hitlerowskich obozów i działalnością Stasi.
Autor wykorzystuje zarówno fikcyjne postacie, jak i autentyczne elementy historyczne, dbając o zgodność dat i realiów.
Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022