W ubiegłą sobotę Joanna Opiat-Bojarska odebrała Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. Internauci swoimi głosami wybrali powieść „Oni” tej autorki.

 

O książce

Kosma ma zespół Aspergera i nawet w zwykłych sprawach jego odbiór świata różni się od tego, jak postrzega go większość. Nie potrafi żyć bez ustalonego porządku, zwyczajów i rytuałów. Wszystko, co niespodziewane, wpędza go w panikę. Dlatego kiedy pewnego dnia jego ojciec – jedyna bliska mu osoba – zostaje oskarżony o brutalne morderstwo i aresztowany, świat Kosmy wywraca się do góry nogami.

 

Mężczyzna nie ma wyboru: jeśli nie rozwikła zagadki, jego ojciec spędzi resztę życia za kratami. Nie wszyscy chcą, by prawda wyszła na jaw... Dziewiętnaście lat to sporo czasu, by zatrzeć ślady i znaleźć typowych winnych. Ale Kosma nie jest typowy. I nie zamierza się poddać.

Gala Nagrody Wielkiego Kalibru 2022 odbyła się w Starym Klasztorze we Wrocławiu. Prowadził ją dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Irek Grin.

Tegorocznym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru został Grzegorz Dziedzic, autor książki „Żadnych bogów, żadnych panów”. Natomiast Nagrodę Specjalną im. Janiny Paradowskiej otrzymała Anna Rozenberg za powieść „Maski pośmiertne”.

 

Transmisję z gali wręczenia Nagród Wielkiego Kalibru można zobaczyć tutaj.

 

Joanna Opiat-Bojarska zdobyła Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru

01 czerwca 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022