04 kwietnia 2022

Już 13 kwietnia dwie nowe powieści od Hardego

Szczątki. Kod 148: morderstwo. Janusz Onufrowicz - 13 kwietnia


Miastem wstrząsa seria okrutnych zabójstw. Komisarz Fiodor Gralecki po raz kolejny znajduje rozczłonkowane, a potem zszyte ciało. Kto mógłby być aż tak wynaturzony, żeby zrobić coś równie przerażającego? I jaki związek ma z tym sam Gralecki? Komisarz daje się wciągnąć w śmiertelną grę, w której stawką jest nie tylko jego życie, lecz także tych, których kocha. Czy ze starcia z mordercą wyjdzie cało? A jeśli tak – ile mogą go kosztować kolejne dni? Mocna, trzymająca w napięciu i zaskakująca aż do ostatniej strony powieść kryminalna.

Janusz Onufrowicz

Z wykształcenia aktor, ukończył łódzką filmówkę. Pracuje w teatrze, filmie i telewizji. Występuje w licznych serialach. Od ponad dwudziestu lat tworzy też teksty piosenek – między innymi dla Kuby Badacha, Ewy Bem, Kayah, De Mono, Sławka Uniatowskiego, Tatiany Okupnik, współpracował ze Zbigniewem Wodeckim. Pisywał dialogi dla konferansjerów i scenariusze imprez, skecze, monologi kabaretowe i scenariusze filmowe. Był współautorem programu kabaretowego Cezarego Pazury. Współtworzył Piotr Bałtroczyk na żywo. Na deski sceniczne trafiły sztuki jego autorstwa: Korporacja, a także Lany poniedziałek, z powodzeniem grany w całej Polsce. Debiutował powieścią Margo – niebezpieczna wyspa. Szczątki to jego pierwszy kryminał.
 


10 plag. Mówią na nią Furia. Robert Kilen  - 13 kwietnia

Czasem wystarczy mały kamyk, by wywołać wielką lawinę. Premier ma przeciąć wstęgę na otwarciu wodnego parku rozrywki. To okazja do podbicia słupków popularności. Pod czujnym okiem kamer uruchomi gigantyczny kran. Wszystkie obiektywy zwrócone są w jego stronę. Szef rządu przekręca kurek, ale zamiast wody tryska... krew. Początkowo wydaje się, że to zwykły chwyt reklamowy, mający w ten szokujący sposób wypromować Wodny Świat. Kiedy jednak pracę Sejmu paraliżuje... inwazja żab, a chmara owadów uniemożliwia emisję głównego wydania wiadomości w jednej ze stacji, coraz głośniej zaczyna się mówić o… plagach egipskich. W śledztwo ABW włącza się też Furia – przebojowa, bystra i piękna dziennikarka Anna Krolen, która pracuje dla niezależnego internetowego portalu informacyjnego. Czas nagli, bo ostatnia z plag to śmierć pierworodnych, a szef rządu oczekuje narodzin syna…

Robert Kilen

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Był pierwszym prezenterem polskiej MTV, ale najlepiej znamy jego głos – przez lata pracował w czołowych stacjach radiowych. Pisał też scenariusze programów telewizyjnych, prasa regularnie publikuje jego teksty i felietony. Jako pisarz zadebiutował kilka lat temu powieścią sensacyjną Krew Illapa. Także jego kolejne książki – Czart i Ogień jeziora – zostały docenione przez czytelników.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022