26 sierpnia 2023

Już w październiku nowa powieść Piotra Kościelnego!

Piotr Kościelny - jak pisze sam o sobie - ZAWODOWO jest prywatnym detektywem, który przez kilkanaście lat prowadził własne biuro detektywistyczne. Porzucił jednak odkrywanie tajemnic na rzecz literatury. Jego przygoda z pisarstwem zaczęła się od chęci napisania poradnika dla kobiet w zakresie bezpieczeństwa osobistego. Kościelny wyznaje, że poradnik co prawda powstał, ale do dziś leży w szufladzie. Po sukcesie, jaki odniosła debiutancka powieść „Zwierz” sprawy potoczyły się błyskawicznie . Autor tworzy powieści z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji.

11 października ukaże się "Szymek"

Opowieść o nietolerancji, strachu i odmienności. Szare ulice miasta, brud, przemoc i młody chłopak szukający swojego prawdziwego ja.

Wrocław, początek lat dziewięćdziesiątych. Piętnastoletni Szymon Dąbrowski popełnia samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Sprawa zostaje umorzona. Kilka dni później jego starszy brat Tomek także decyduje się na radykalny krok i skacze z dachu wieżowca. Wtedy prokuratura wszczyna śledztwo.

Piotr Żmigrodzki – policjant borykający się z problemem alkoholowym i demonami przeszłości – stara się ustalić przyczyny takiego postępowania braci. Komisarz kilka lat wcześniej popełnił błąd, który doprowadził niewinnego człowieka przed oblicze kata, co odcisnęło piętno na jego psychice. Do wydziału trafia młody policjant. Razem z doświadczonym komisarzem zaczynają powoli odkrywać okoliczności śmierci Dąbrowskich.

Czy śledczym uda się ustalić, co było powodem decyzji nastolatków? Czy osoby winne samobójczej śmierci braci poniosą karę? Czy przeszłość ponownie da znać o sobie?


Drogi Czytelniku,

Oddaję w Twoje ręce moją najnowszą powieść. Uważam, że jest ona ważna ze względu na temat, który porusza. Coraz więcej osób musi mierzyć się z nietolerancją i hejtem. Często się słyszy o problemach nastolatków z samoakceptacją. Młodzi ludzie boją się powiedzieć, jacy tak naprawdę są, jaka jest ich orientacja seksualna, co lubią. Wstydzą się i obawiają tego, że staną się obiektem ataków ze strony rówieśników. Coraz więcej młodych ludzi na progu startu w dorosłość musi korzystać z pomocy specjalistów. Liczba prób samobójczych także budzi grozę.

Jako prywatny detektyw, instruktor samoobrony, a także jako człowiek wielokrotnie spotykałem się z tym, jak bardzo łatwo jest kogoś wyśmiać, źle ocenić, urazić lub tak zwyczajnie nie zrozumieć.

Wy także pewnie macie w swoim otoczeniu kogoś, kto w Waszej ocenie jest „inny”, „dziwny”. Nie oceniajcie go, ale pozwólcie mu być sobą. Czasem jedno złe słowo lub gest potrafią zniszczyć drugiego człowieka.

 

                                                                                                              Piotr Kościelny, Głogów 7.08.2023

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022