Reportaż Marty Guzowskiej „Kończę z tym. Dlaczego dzieci nie chcą żyć?” to rozmowy z suicydologiami, psychiatrami, psychoterapeutami, nauczycielami. O tym, kim są współczesne nastolatki, jaki jest ich świat i dlaczego przepaść międzypokoleniowa zdaje się być dziś większa niż ta między nami i naszymi rodzicami. O tym, jak kształtują się światowe i polskie statystyki samobójstw wśród młodych, i dlaczego są one mocno zaniżone. O tym, jak różne oblicza może mieć depresja, o samookaleczaniu. O polskiej szkole. I o tym, jak łatwo przeoczyć pęknięcie na delikatnej skorupce.

Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród nastolatków na świecie. Być może nawet pierwszą. Tak bardzo dzieci nie chcą żyć. Także polskie dzieci. Marta Guzowska, pisarka i matka, otwiera nam oczy na wiele rzeczy. Pokazuje, jak wielki ból potrafią odczuwać nastolatkowie. Pokazuje ich codzienną walkę o kolejny dzień życia. Pokazuje naszą bezradność. Nasze błędy i nasz strach. Rozmawia z ekspertami, którzy próbują nam wyjaśnić, jak bardzo może boleć życie. I co możemy zrobić, by ten ból złagodzić. Wreszcie o ból spyta nastolatków. I ten ból poczujemy także my. Wszystko po to, by uratować życie dzieci. Być może także naszych.

Rozmówcy autorki: dr Halszka Witkowska, Tomasz Bilicki, Lucyna Kicińska, Małgorzata Łuba, Katarzyna Szaulińska, Mikołaj Marcela, Przemek Staroń, dr Julian Czurko


Kończę z tym. 

Dlaczego dzieci nie chcą żyć?

Marta Guzowska

7 września 2022

Kończę z tym. Dlaczego dzieci nie chcą żyć?" reportaż M. Guzowskiej

15 sierpnia 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022