Żona cię zdradza, a ty nie wiesz, w jaki sposób stać się dla niej ponownie atrakcyjnym? Ciągle pracujesz, nie masz czasu na dbanie o swoje ciało i zdrowie? Jedyne na co masz ochotę to używki w które uciekasz? Dotyka cię apatia i nie wiesz po co wstawać rano z łóżka? Kryzys męskości jest obecnie powszechnym zjawiskiem, ale prawie nikt o tym nie mówi. Cierpisz, bo próbujesz być miłym facetem w nadziei, że zasłużysz na akceptację. To nie działa i tylko jesteś bardziej sfrustrowany. TO BŁĄD. W swojej najnowszej książce „Zintegrowana Męskość”, Marcin Wąsik pokaże ci jak odzyskać kontrolę nad swoim życiem, jak odzyskać partnerkę, jak prowadzić w relacji, w jaki sposób odbudować męskie przyjaźnie i odnaleźć męską identyfikację. Autor odpowiada na wszystkie te pytania, na jakie inni boją się odpowiedzieć.
„ZINTEGROWANA MĘSKOŚĆ” powstała na podstawie prywatnego doświadczenia Marcina Wąsika ale przede wszystkim na podstawie doświadczeń setek mężczyzn, którym autor pomógł podczas warsztatów. Mężczyzn, którzy szukają pomocy, szukają rozwiązania swojej trudnej sytuacji.
„Dzisiejsi faceci cierpią, bo nie wiedzą, dlaczego partnerka od nich odeszła, przecież robili wszystko tak, jak chciała. Zarabiali pieniądze, kupili wielki dom. A ona woli kogoś innego. Ciągle stawiali potrzeby innych ponad swoje, unikając konfliktów, ale przez to ukrywali swoje uczucia i potrzeby. Ich życie seksualne prawie nie istnieje, albo jest znikome, boją się silnych obecnie kobiet. Okazuje się, że faceci zauważyli, że dzieje się z nimi coś nie tak, że nie czują się dobrze. Często stają się sarkastyczni, pasywno-agresywni, bo nie potrafią komunikować się wprost. Są coraz bardziej sfrustrowani. Najczęściej zachowują się zgodnie z klasycznym syndromem Miłego Faceta lub przeciwnie, drania. Obie te postawy są złe! To nie są naprawdę CI mężczyźni. Książka ta krok po kroku pokazuje jak pokonać trudności zakorzenione w nas nawet z dzieciństwa i jak zbudować swoją męską tożsamość. Dopiero wtedy można stać się szczęśliwym, gdy żyjemy w zgodzie z samym sobą i jesteśmy autentyczni dla otoczenia.” – mówi Marcin Wąsik, autor książki, pierwszy w Polsce mentor Syndromu miłego faceta, mentor mężczyzn i szkoleniowiec.
Istnieje obecnie wiele definicji tego, jaki powinien być mężczyzna. Role między płciami zacierają się coraz bardziej, poprawność polityczna wchodzi w nasze życie z butami i dopiero po jakimś czasie okazuje się, że mamy prawo być w tym wszystkim zagubieni.
- Wiem, że dla wielu osób, zwłaszcza kobiet, moje tezy na początku mogą być kontrowersyjne, panie reagują oburzeniem, że jak to facet ma w związku prowadzić? Jednak gdy rozmawiamy i tłumaczę im o co tak naprawdę chodzi, często przyznają mi rację. Książka ta jest skierowana do mężczyzn, ale gdy wpadnie w ręce ich partnerkom, na pewno pomoże im zrozumieć swojego faceta w wielu aspektach i spojrzeć na jego potrzeby z innej perspektywy. Tak naprawdę obecne czasy kastrują mentalnie mężczyzn. Ja namawiam do powrotu do korzeni, natury i biologii oczywiście w nowoczesnym ujęciu. Namawiam do tego, by mieć własne pasje, mieć przyjaciół wśród mężczyzn, być wrażliwym ale przejrzystym, mówić o swoich potrzebach i emocjach, wyjść z szarej strefy. Zintegrowany mężczyzna nie musi kontrolować nikogo, bo potrafi kontrolować siebie. W związku jest odważny, szczery i uczciwy. Nie jest ani Miłym Facetem ani Draniem, bo to są dwie skrajne i destrukcyjne postawy z których należy zrezygnować. Ja w swojej książce pokazuję właśnie w jaki sposób to zrobić i jak nad sobą pracować. – dodaje Marcin Wąsik.
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022