08 maja 2024

Książka nagrodzona Pulitzerem 2024 już w czerwcu w Polsce

Uhonorowana właśnie Nagrodą Pulitzera książka reporterska „Jeden dzień z życia Abeda Salamy” autorstwa Nathana Thralla, ukaże się w Polsce 19 czerwca nakładem Wydawnictwa Znak Literanova w tłumaczeniu Moniki Bukowskiej.

Jest to intymna opowieść o życiu Palestyńczyka pod izraelską okupacją, którego pięcioletni syn ginie w wypadku autobusu szkolnego. Czy gdyby wypadek nie zdarzył się w państwie podzielonym murem, chłopiec zostałby uratowany? Jak wydarzenia z przeszłości i decyzje polityków doprowadziły bohaterów reportażu do tego tragicznego dnia?

„Financial Times” uznał, że książka Nathana Tralla najlepiej tłumaczy konflikt izraelsko-palestyński. Reportaż polecają również Yuval Noah Harari, Adam Hochschild, J.M. Coetzee, Noam Chomsky.

Nathan Thrall to amerykański dziennikarz. Jego teksty na temat Izraela i Palestyny ukazały się na łamach „The New York Times Magazine”, „London Review of Books” i „The New York Review of Books”. Przez dekadę był dyrektorem projektu arabsko-izraelskiego w International Crisis Group. Mieszka w Jerozolimie z żoną i trzema córkami.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022