Jesień już na dobre zagościła w naszych progach. To czas, kiedy liście spadają, dni stają się krótsze, a my szukamy ciepła – w kocu, herbacie, ale także w dobrej książce. Nasze najnowsze tytuły idealnie wpisują się w ten wyjątkowy, jesienny klimat.
Tytuł: „Shang. Kolce róży”
Autor: Marek Boszko-Rudnicki
Rodzaj literatury: Sensacja
Data premiery: 20.09.2024
Wystarczy jedna chwila, by świat, który znamy, zmienił się w pustynię pełną trupów
W berlińskim laboratorium trwają tajne międzynarodowe badania nad nową mutacją koronawirusa. Niestety doświadczenia szybko wymykają się spod kontroli – albo komuś bardzo zależy na tym, by tak się stało. Wirus nieoczekiwanie wydostaje się na zewnątrz, a to zwiastuje zagładę… Poza ludźmi infekcja dotyka także zwierzęta, co prowadzi do skomplikowanych mutacji.
Adrian, członek polskiego wywiadu, został skierowany do Berlina, by wykonać ważne zadanie. Pandemia sprawia jednak, że rozkazy stają się nieaktualne. Adrian nie wie, komu może zaufać. Kto jest wrogiem, a kto przyjacielem? Jak w całą sprawę zaangażowany jest rumuński wywiad? Pojawia się coraz więcej niewiadomych, a niektóre tajemnice sięgają daleko w przeszłość.
Czas ucieka, wirus rozprzestrzenia się w zatrważającym tempie... I nikt nie wie, jak go powstrzymać.
Tytuł: „Bractwo Kruków”
Autor: Aneta Cierechowicz
Rodzaj literatury: Literatura młodzieżowa
Data premiery: 23.09.2024
Wiedza jest równie cenna, co niebezpieczna
Włamanie do dziewiętnastowiecznych zbiorów archiwum w Poznaniu wzbudza sensację wśród licealistów zafascynowanych historią. Samo wydarzenie nie byłoby aż tak ekscytujące, gdyby nie fakt, że w tym samym czasie skradziono również dokumenty z… Berlina.
Młodzi pasjonaci, wspierani przez Atanazego – dziadka jednego z licealistów – postanawiają założyć Bractwo Kruków, wzorowane na stowarzyszeniu prowadzonym przed laty przez Karola Marcinkowskiego. Pragną pomóc w odnalezieniu skradzionych materiałów, informują więc o tym na specjalnie założonej stronie. Nie spodziewają się, że za sprawą tej decyzji zostaną wciągnięci w międzynarodową intrygę złodziei starodruków.
Co łączy oba włamania? To tylko jedna z wielu zagadek, które będzie musiało rozwiązać Bractwo. A wraz z rosnącą liczbą tajemnic, zwiększy się także zagrożenie…
Tytuł: „Z czego jesteśmy utkani”
Autor: Sebastian Pietrzak
Rodzaj literatury: Science fiction
Data premiery: 18.09.2024
Fascynująca opowieść o kobiecie, której wymarzyła się wolna Polska
Halina Starzyńska nigdy nie była pokorną dziewczyną. Nie pasowała do siermiężnej rzeczywistości PRL-u, w której wyróżniające się jednostki uznawano za zagrożenie. Mimo to porzuciła swój azyl w Niemczech, by powrócić do ogarniętej społecznymi niepokojami, komunistycznej Polski. Ta jedna decyzja wpłynęła nie tylko na życie Starzyńskiej, ale także na przyszłość jej rodaków.
„Biała pod Treflami” to oparta na faktach opowieść o nietuzinkowej aktywistce i działaczce antykomunistycznej z lat 70. i 80. XX wieku, dla której najwyższą wartością była wolna Polska. To także przejmująca historia o buncie, opozycji, ludziach próbujących obalić system oraz narodzinach kraju, w którym żyjemy obecnie.
Tytuł: „Średniowieczne wojowniczki. Od mitu do rzeczywistości”
Autor: Piotr Bruzda
Rodzaj literatury: Literatura fachowa
Data premiery: 19.09.2024
Niezwykła podróż przez średniowieczne pola bitew widziane oczami kobiet
W średniowieczu pola bitew, tak samo jak literatura je opiewająca, były zdominowane przez rycerzy – zgodnie z poglądem, że wojna jest działalnością zarezerwowaną tylko dla mężczyzn. Waleczne kobiety przez długi czas były niemal zupełnie ignorowane przez historyków.
Autor niniejszej publikacji postanowił wydobyć na światło dzienne zapomniane historie wojowniczek tkwiących w cieniu. Średniowieczne źródła, wbrew pozorom, przedstawiają ich wiele. Na tyle dużo, aby baczniej przyjrzeć się archetypowi kobiecej waleczności budowanemu nie tylko przez heroiczne czyny legendarnych Amazonek, kobiet-rycerzy z romansów, ale także postaci historycznych, które nawiązywały swoimi działaniami do mitycznych bohaterek.
Czas spojrzeć na wojnę z zupełnie nowej, kobiecej perspektywy.
Tytuł: „Siódme gniazdo”
Autor: Piotr Lenik
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 23.09.2024
Nigdy nie wiesz, dokąd zaprowadzą cię twoje wybory
Sara jest młodą, niezależną podróżniczką, która prowadzi popularny kanał na YouTube. Dawno postanowiła, że nie wróci do rodzinnego kraju, co pcha ją do odkrywania nowych miejsc i korzystania z życia pełną piersią. Robi to z niemałymi sukcesami… do czasu otrzymania niepokojącego listu.
Wstrząsająca wiadomość o śmierci siostry zmusza Sarę do pokonania dwóch tysięcy kilometrów i powrotu do miasta, w którym jej noga miała nigdy więcej nie stanąć. Na miejscu kobieta musi zmierzyć się z trudną przeszłością, przeżyć żałobę i… zapewnić opiekę jedenastoletniej siostrzenicy. Wkrótce Sara przekona się, że powrót do gniazda, z którego raz się odleciało, może przynieść zaskakujące rezultaty.
„Siódme gniazdo” to ciepła i wzruszająca powieść, która poza chwytającą za serce historią gwarantuje czytelnikom dreszcz emocji.
Tytuł: „Antaria”
Autor: A.J.A Gutowski
Rodzaj literatury: Science fiction
Data premiery: 24.09.2024
Hipnotyzująca opowieść o koszmarze, który zwiemy przyszłością
Kataklizm zwany Rozerwaniem całkowicie przekształca obraz świata na planecie Antaria. Ci, którym dane było przeżyć, od tej pory zmagają się z konsekwencjami destrukcyjnych zmian klimatycznych i mutacji genetycznych. Wykształcają się nowe gatunki istot myślących. Ludzkość schodzi na dalszy plan – a raczej staje się reliktem przeszłości – zmuszona do walki o przetrwanie…
„Antaria” przenosi czytelnika na antypody wyobraźni, serwując zaskakujące połączenie elementów science fiction, fantasy i postapokaliptycznej przygody. Wykreowane przez autora uniwersum przyszłości fascynuje, zadziwia oraz zmusza do zadania uniwersalnych pytań o prawdziwą naturę człowieka.
Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022