13 września 2023

Kulinarny król jest tylko jeden... POMIDOR! Wyczekiwana książka Beaty Śniechowskiej (premiera 11.10)

Pomidorowa rewolucja w Polsce zaczyna się za 3..2..1…

 

Jego geniusz tkwi w uniwersalności i nieograniczonych możliwościach, które daje, a rozkoszować się nim można przez 365 dni w roku. Pozornie zwyczajny, a wszystko z nim smakuje doskonale – najprostsza kromka chleba z masłem, gęsty aromatyczny sos czy pełna orientalnych aromatów szakszuka.

Słodki, kwaśny, umamiczny. Można go jeść na surowo, gotować, dusić, konfitować, wędzić, smażyć, piec i grillować. I zawsze jest doskonały!

Niemal 100 przepisów, w których pomidor gra rolę główną. Skomponowała je Beata Śniechowska, jedna z najważniejszych szefowych kuchni, zwyciężczyni II edycji programu MasterChef. Z miłości od pierwszego wgryzienia sięga do smaków pachnących dzieciństwem, dobrze znanych receptur z nowoczesnym twistem, comfortfoodowych dań w intrygującej odsłonie.

Warzywo czy owoc?

Z profesjonalnego świata gastronomii prosto do Twojej kuchni. Połączenia inspirowane światowymi klasykami, ale i zupełnie autorskie kompozycje.

Żeby gotować jak najlepszy szef kuchni potrzebujesz tylko… pomidorów i małej pomocy Beaty Śniechowskiej.

Uwaga! Na kartach książki ukryte są niespodzianki! Gdzieniegdzie natkniesz się na  autorskie teksty Michała Rusinka, znanego smakosza pomidorów, który „czepiał” się wybranych słów z przepisów i rozwijał je, tworząc zabawne, a czasami nieco pikantne wierszyki.

W książce swoim uczuciem do pomidora podzielili wybitni szefowie kuchni i znakomite postaci świata kultury: Olga Tokarczuk, Anda Rottenberg, Przemek Klima, Kuba Karaś, James Lowe i wiele innych!

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022