09 września 2023

Kultowa piosenka z Akademii Pana Kleksa w aranżacji Sanah!

Już niebawem staniemy przed szansą zobaczenia nowej, filmowej adaptacji "Akademii Pana Kleksa". To film, który był kultowym dla wielu dzieciaków dorastających w latach 80. ubiegłego wieku. Obok wspaniałej obsady i fantastycznego świata, przedstawionego w pierwowzorze, kluczową rolę odgrywały właśnie piosenki, nucone później przez pokolenia.

W ramach promocji filmu zachęcam do zobaczenia teledysku, stanowiącego przedsmak wizualnej uczty, którą - mam nadzieję - będzie powrót Pana Kleksa na ekrany. W nowej adaptacji główną rolę odgrywa wybitny aktor, Tomasz Kot. Jak możemy się przekonać, dla Piotra Fronczewskiego, wcielającego się pierwotnie w rolę rektora Akadamii. Nową wersję kultowej piosenki "Jestem Twoją bajką" w aranżacji Sanah zobaczycie poniżej.

 

Jak bardzo jest to popularny utwór dowodzi fakt, iż doczekał się on wielu interpretacji. Za wykonanie pierwowzoru odpowiada Zdzisława Sośnicka. 

 

Ale to nie są wyłącznie dwie aranżacje. Osobiście jestem fanem i najbardziej dociera do mnie wykonanie tej pieśni przez Comę z genialnymi głosami Piotra Roguckiego i Ralpha Kamińskiego. 

 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022