17 marca 2016

Kwiecień spędzamy w Obornikach Śląskich

Sensualnie – nie tylko intelektualnie!

Od soboty 2 kwietnia zapraszamy na wystawę „Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!”. Ekspozycja będzie prezentowana w sali wystawowej naszej biblioteki. Całość składa się z 22 wybranych fotografii przedstawiających znane osoby w mniej lub bardziej intymnych sytuacjach z książką.

„Literatura uczy nas jak mądrze przejść przez życie, uczy empatii i szacunku do drugiego człowieka. I im więcej obywateli będzie czytało, i im więcej będą czytali, tym społeczeństwo myślę będzie lepsze. Ta akcja ma w sobie coś lekkiego i dowcipnego; myślę, że to również zachęciło mnie do udziału w niej” – mówi Jacek Dehnel.

Twórcy ekspozycji w swoim manifeście piszą: „Kochamy książki miłością prawie że fizyczną. Chcemy zachęcać do odkrywania czytania na nowo – tym razem w kontekście nieco erotycznym. Bo przecież nie ma nic bardziej pociągającego niż fajna osoba z dobrą książką w odpowiednio dobranej pościeli. Zerwijmy z wizerunkiem nudziarzy z obgryzionymi tomiskami pod pachą. Nie bądźmy smutni, brzydcy i zakurzeni. Lansujmy się radośnie. Błyszczmy. Obłóżmy się świadomie ekscytującymi lekturami jako atrybutami naszej, także seksualnej, atrakcyjności. Zostańmy czytelniczymi snobami nowej generacji! Przecież książka w ręku może budować sex-appeal niezgorzej od najnowszego modelu I-pada.W Polsce większość ludzi nie czyta w ogóle. Przekłada się to potem na jednowymiarowe, ponure i mało urozmaicone życie intymne. Że o intelektualnym nie wspomnimy. Do życia, do rozmów, do seksu szukamy osób o podobnej do nas wrażliwości. I wyobraźni. Nie od dziś wiadomo, że wrażliwość człowieka można wyczytać między wierszami jego ulubionych lektur. To, co podnieca najbardziej to myśl. Zatrzymajmy się więc na tym dziwnym styku, na którym fascynacja intelektualna przeradza się w coś bardziej zmysłowego.I powiedzmy jasno i wyraźnie: „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!””

Zachęcamy do zwiedzania w godzinach otwarcia biblioteki. W mniej lub bardziej intymnych sytuacjach z książką zostali uwiecznieni m.in. Mariusz Szczygieł, zespół Piersi, Jerzy Radziwiłowicz czy Michał Witkowski.Wystawa będzie czynna od 2 do 30 kwietnia 2016 r. Wstęp wolny!  (MJD)

[źr. http://kultura-oborniki.pl/biblio/czytasz-ide-toba-lozka/]

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022