30 marca 2023

Kwietniowe premiery Wydawnictwa Jaguar

Nakładem Wydawnictwa Jaguar w kwietniu ukażą się: 

  • Finding Back to Us - emocjonalna, romantyczna, rozdzierająca serce - Bianca Iosivoni, autorka bestsellerowej serii "First" i dylogii "Hailee & Chase", powraca z nową trylogią New Adult!
  • Mogę być sobą  - ciepły, zabawny, inkluzywny i interaktywny dziennik LGBTQ+ poświęcony miłości, dumie i poszukiwaniu wewnętrznej tęczy. Brytyjski rysownik DOM & INK uwielbia tworzyć to, co sprawia, że odbiorcy czują się silniejsi i bardziej pewni siebie!
  • Korona popiołów - Przerażająca zdrada. Utracona nadzieja. Triumfalne zwycięstwo – porywający finał cyklu „Kroniki Atlantydy” Marah Woolf. Fascynująca, magiczna opowieść o odwadze, walce i miłości, która jest silniejsza niż wszystko. Pradawna waśń, zaginione insygnia i moc uczuć w pociągającej, fantastyczno-przygodowej oprawie.
  • Następca tronu. Opowieść z Elfhame - pierwszy tom nowej, mrocznej i urzekającej dylogii od Holly Black. Wyczekiwany przez fanów na całym świecie powrót autorki do bogatego świata Elfhame, znanego z bestsellerowego, bijącego rekordy sprzedaży cyklu "Okrutny książę". Premiera książki zbiegnie się z wizytą autorki w Polsce - w kwietniu Holly Black spotka się z polskimi czytelnikami w Krakowie i Warszawie!

Finding Back to Us
Cykl: Finding Back to Us, t. 1
Bianca Iosivoni
Callie, studentka medycyny, na prośbę siostry i przybranej mamy wraca do rodzinnego domu w małym miasteczku na południu Stanów, by spędzić wakacje z najbliższymi, zanim siostra wyruszy w podróż dookoła świata.
 
Dziewczyna nie ma pojęcia, że w tym samym czasie zjawi się tam również Keith, którego od lat darzy szczerym uczuciem nienawiści. To przez niego jej ojciec zginął w wypadku samochodowym. Nie widzieli się od siedmiu lat, a Callie uporczywie unika z nim kontaktu – jej największym pragnieniem jest nie oglądać go już do końca swoich dni.
 
Wraz z pojawieniem się Keitha wracają do niej ból i złość, którym towarzyszą też inne uczucia, powodując totalny mętlik w jej głowie. Bo Keith to nie tylko człowiek, którego Callie nienawidzi najbardziej na świecie, ale także jej przybrany brat...

Mogę być sobą. Dziennik miłości i dumy dla osób LGBTQ+
DOM & INK (Dominic Evans)
Dziennik dla każdej osoby LGBTQ+. Mnóstwo tu ciekawych ćwiczeń, przydatnych wskazówek, zjawiskowych drag queen i zadziornych dinozaurów. Ciesz się ze swojej tęczowej historii i baw się:
- kolorując, projektując i ozdabiając wszystko brokatem,
- poznając cytaty autorstwa prawdziwych ikon LGBTQ+,
- organizując własną imprezę przy okazji parady równości,
- dowiadując się, jak społeczność LGBTQ+ walczyła o swoje prawa.
 
A co najważniejsze – doceń, jaką wspaniałą osobą jesteś!
Mogę być sobą to pełna humoru i informacji książka, napisana z troską o osobę, która ją czyta! Wzmocni twoją pewność siebie, przepełni cię dumą i doda twojemu życiu kolorów.

Korona popiołów
Cykl: Kroniki Atlantydy, t. 3
Marah Woolf
Nefertari ginie z rąk Seta, ale wampiryczna córka Platona daje jej kolejne życie… Nefertari nie może się odnaleźć w wampirzym ciele, chociaż po transformacji zyskała nowe moce i umiejętności. Nie znosi jednak dotyku innej istoty, nie toleruje bliskości, a poza tym obawia się, że żądza krwi zmusi ją do wyrządzenia krzywdy najbliższym, dlatego odpycha od siebie i Azraela, i Kimmy.
 
Na dworze Saidy nie mogą się otrząsnąć po zdradzie Seta. Zaufali mu, a on znowu zdradził. Wszyscy nieśmiertelni planują zemstę. Nefertari postanawia uciec, zakraść się na dwór Seta, który przejął pierścień ognia i ogłosił się królem demonów, i zabić go z zimną krwią, a także przejąć pierścień. Udaje jej się dotrzeć do Gehenny, jednak tam sprawy okazują się bardziej skomplikowane.
 
Czy Set naprawdę jest tym, za kogo jest uważany?
Zabił Nefertari, ale być może kierował się dobrem wyższym?

Następca tronu. Opowieść z Elfhame
Cykl: Elfhame, t. 1
Holly Black
Od wydarzeń opisanych przez Holly Black w trylogii Okrutny książę – Zły król – Królowa niczego upłynęło osiem lat. W Elfhame miłościwie panuje Najwyższy Król Cardan, a pochodząca z ludzkiego rodu Pani Judy sprawuje rządy razem z nim. Uważany przez wszystkich za następcę tronu Dąb wyrósł na krzepkiego młodzieńca, który zamiast gnuśnieć na niekończących się biesiadach i opływać w dostatki, podejmuje śmiertelnie niebezpieczną misję. Stawka w tej grze jest przerażająco wysoka, chodzi bowiem o ocalenie Elfhame w ostatecznym starciu z Nore, zdetronizowaną władczynią Zębatego Dworu stojącą na czele wynaturzonej armii potworów skleconych z wyjątkowo mrocznej magii, patyków oraz ludzkiego truchła.
 
W tej wyprawie Dębowi towarzyszą tylko jeden rycerz, jeden wróg i jedna królowa – dzika Suren o piekielnie ostrych zębach, córka lodowej Pani Nore i zarazem jedyna osoba, której rozkazów nienawistna władczyni Północy musi słuchać. Czy osamotniony książę zdoła uratować królestwo i ocalić elfowy świat przed ponurym losem?
 
Nr 1 w rankingu New York Timesa! Jedna z najpopularniejszych serii o elfach w historii literatury fantasy.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022