06 kwietnia 2023

Kwietniowe zaczytanie... | Nowości od wydawnictwa Novae Res!


Tytuł: „Przeklęty dar”
Autorka: Justyna Jelińska
Rodzaj literatury: science fiction
Data premiery: 6.04.2023

Twoja prawdziwa natura zawsze znajdzie sposób, by polała się krew

Liz Becker już od dzieciństwa wiedziała dwie rzeczy: że ma wyjątkowy dar i że pod żadnym pozorem nie może go ujawnić. Robiła wszystko, by wieść możliwie najbardziej zwyczajne i spokojne życie, a jednak pewnego dnia na jej trop wpadli Szukający. I uderzyli w jej najczulszy punkt: porwali ukochaną córkę. Teraz kobieta musi wykorzystać wszystkie swoje moce, by ją odnaleźć. Musi też skonfrontować się z kimś bliskim, kimś, kto miał ją chronić, a okazał się zdrajcą.
Wyprawa do najmroczniejszych zakamarków miasta, walka z tajemniczym stowarzyszeniem i ukryte w specjalnej strefie laboratoria, w których prowadzi się okrutne eksperymenty – Liz jest gotowa na każde niebezpieczeństwo, by tylko ocalić życie córki. Czy jej niezwykłe zdolności, które ukrywała przed całym światem, staną się w decydującym momencie zbawieniem czy przekleństwem?

 


 

 

 

Obraz zawierający tekst, kwiat,
                roślina Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Basiulka”
Autorka: Barbara Litwicka
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 6.04.2023

Dopóki pamiętasz o miłości, ona nie zapomni o tobie

Odeszła. Stracił swoją szaloną, wyjątkową Basię z oczami w kolorze niezapominajek i z tą uroczą burzą ciemnych loków. Ale czy rzeczywiście śmierć zabiera naszych najbliższych na zawsze?
Witold wie, że musi nauczyć się żyć na nowo. Bez ukochanej żony u boku, za to z przytłaczającą rozpaczą i bezsilnością w sercu. I kiedy wydaje mu się, że nic dobrego już go nie spotka i że nie ma dla kogo żyć, niespodziewanie jego dom znów się zapełnia. Trzy kobiety – mama Jadwiga, niania Ludomira i babcia Adela – otaczają go opiekuńczymi skrzydłami. Mimo problemów ze zdrowiem, które dopadają go po pogrzebie, Witold ponownie zaczyna doceniać uroki codzienności i patrzy z nadzieją w przyszłość. A to wszystko dzięki trzem niesamowitym żywiołom, wypełniającym puste do tej pory pokoje hałasem, plotkami, kłótniami i na różne sposoby wyrażaną troską o niego. A gdy już są trzy kobiety, to co stoi na przeszkodzie, żeby pojawiła się czwarta? Czwarty, ale najsilniejszy żywioł…

 


 

 

 

Obraz zawierający tekst Opis
                wygenerowany automatycznieTytuł: „Los(t)”
Autor: Marcin Zawadka
Rodzaj literatury: powieść historyczna
Data premiery: 11.04.2023

Zaufaj ślepemu losowi. Tylko on poprowadzi cię tam, gdzie twoje miejsce.

Wrzesień 1939 roku na zawsze zmienia świat trzech braci Rachüba, pochodzących z osiadłej od dawna w Polsce rodziny niemieckich kolonistów.
Rzuceni w wir wojny bracia zostają rozdzieleni. Każdy z nich walczy o przetrwanie w inny sposób, ale żadnego z nich nie omijają wydarzenia, które wyryją się w ich pamięci do końca życia.
Jak wojna wpłynie na dalsze losy rodziny i jak ukształtuje serca oraz umysły zagubionych młodych ludzi? Czy Rachübowie poznają prawdę, która ich rozdzieliła? Czy się odnajdą?

 

 

 


 

 

 

Obraz zawierający tekst, slipy Opis
                wygenerowany automatycznieTytuł: „Pozwól mi spłonąć”
Autorka: Katarzyna Piątek
Rodzaj literatury: new adult
Data premiery: 11.04.2023

Gdy uczucie okazuje się silniejsze od ryzyka…

Koniec szkoły, drugi ślub matki, przeprowadzka do Seattle i poznanie nowego brata. Tak mogłaby wyglądać kartka z kalendarza dziewiętnastoletniej Addison Grey. Ale lista niespodzianek, które czekają na dziewczynę tego lata, jeszcze nie jest zamknięta. Szczęśliwa matka z ojczymem zaraz po ślubie wyjeżdżają na miesiąc miodowy. W domu zostaje Addison i on, Mason Hale – zbuntowany dwudziestolatek, który robi wszystko, by zniechęcić do siebie nową siostrę. Jednak za tą pozorną wrogością kryje się coś więcej, a Addison Grey nie byłaby sobą, gdyby nie odkryła całej historii. Poznanie Masona to dopiero początek drogi do nowego życia, w którym będzie musiała zmierzyć się nie tylko z ciemnymi typami z półświatka Seattle, ale przede wszystkim z własnym, niesfornym sercem.

 

 


 

 

 

 

Obraz zawierający tekst, ciemne
                Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Destabilizacja”
Autor: Szymon Zamożniak
Rodzaj literatury: sensacja
Data premiery: 11.04.2023

W walce o wpływy nikt nie może być pewny, że najbliższy przyjaciel nie jest wrogiem

Na terenie rafinerii w Płocku dochodzi do wybuchu. Służby zajmujące się śledztwem od razu wpadają na trop islamskich terrorystów, jednak podporucznik Robert Jackiewicz jest przekonany, że coś tu się nie zgadza. Hipoteza śledczych, uznawana za pewnik przez opinię publiczną, wydaje mu się mocno podkoloryzowana. Jackiewicz wciąż nie wie, kim jest kobieta, którą dostrzegł na miejscu katastrofy, i dlaczego świadkowie znikają szybciej, niż się pojawiają.
Wkrótce okazuje się, że cała sprawa tylko na pozór jest tak oczywista, a tropy prowadzą do maleńkiej wioski oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od Tibilisi. Podporucznik Jackiewicz rozpoczyna nieoficjalne śledztwo, którego efekty nakazują mu zaliczać do kręgu podejrzanych najważniejsze osoby w państwie. Z każdym dniem widmo destabilizacji coraz bardziej zbliża się do Polski…

 


 

 

 

Obraz zawierający tekst, osoba Opis
                wygenerowany automatycznieTytuł: „Gondolierka. La sonata di ferro”
Autorka: Agata Grabowska
Rodzaj literatury: literatura obyczajowa
Data premiery: 12.04.2023

Nie jest trudno Wenecję zobaczyć, ale żeby ją zrozumieć, trzeba doskonałego przewodnika.

Wenecja jest jednym z miast, które powinno się odwiedzić chociaż raz w życiu. I w którym nie sposób się nie zgubić. Przy pierwszym kontakcie szokuje tłumami i zaduchem. Ale to tylko jedna z jej twarzy. Drugą, tę znaną nielicznym, pokazuje nam Fabiola Faliero. Wenecjanka od pokoleń, dziedziczka znanego rodu, zakochana w swoim mieście przewodniczka wycieczek. Dzięki niej magiczne labirynty wąskich uliczek staną się przyjazne, historia miasta zrozumiała, a zapach potraw niemal wyczuwalny. Ucichnie wrzawa, mosty opustoszeją, a kamienice, skąpane w mroku rozjaśnionym nielicznymi latarenkami, odzyskają swój czar. Wenecja stanie się miastem miłości. Kanałami, przecinającymi całą wyspę, dotrzemy aż do stoczni Squero di San Trovaso, należącej od stuleci do rodziny Faliero. Czy to miejsce odpowiednie dla młodej dziewczyny? Najlepsze! Zwłaszcza, jeśli ta chce zostać pierwszą w dziejach gondolierką. To odważne marzenie w mieście, w którym zwyczaje są święte. Buon viaggio!
 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022