Jeden z naszych najbliższych sąsiadów. Kraj, z którego narodem łączy nas wielowiekowa historia. Burzliwa. Złożona. Pełna niejednoznaczności. Czas spojrzeć na Ukrainę jej własnymi oczami i oddać jej głos w wielogłosowej opowieści, jaką jest historia Europy.

Serhii Plokhy, uznany ukraiński historyk i wykładowca Uniwersytetu Harvarda, twórca pierwszej obszernej historii katastrofy reaktora jądrowego w Czarnobylu. Wielokrotnie nagradzany autor m.in. Ostatniego imperium, Kwestii rosyjskiej. Twórca tezy o istotnej roli Ukraińskiej SRR w rozpadzie Związku Radzieckiego. 

 

Najnowsza książka autora Kwestii rosyjskiej, Czarnobyla oraz Mostu nad piekłem  

Wrota Europy

Zrozumieć Ukrainę

Serhii Plokhy

Premiera 7 września!

Łączy nas historia – burzliwa i złożona!

29 sierpnia 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022