25 października 2022

Laureaci Nagrody im. ks. Tischnera i nowa książka "Miłość i inne wydarzenia"

Znamy tegorocznych Bohaterów!

To, co łączy wszystkich tegorocznych laureatów, to odwaga – ta niezbędna do działania i myślenia na rzecz wspólnoty, którą współtworzymy. Odwaga wymagająca niekiedy mówienia i działania wbrew oficjalnym narracjom, czy naciskom silniejszych instytucji. Wreszcie odwaga, aby bronić godności tych ludzi, którym została ona zabrana. Tacy właśnie są nasi bohaterowie.  

Nagrodę za pisarstwo, które stanowi kontynuację Tischnerowskiego “myślenia według wartości”, otrzyma Zbigniew Nosowski, dziennikarz, publicysta, działacz katolicki, redaktor naczelny czasopisma “Więź”.

Z kolei w kategorii zaangażowanie społeczne”, laureatami Nagrody zostali Grupa Granica i Warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

W pierwszym przypadku Jury doceniło cykl artykułów "Przeczekamy i prosimy o przeczekanie", w którym Nosowski ujawnił przypadki krycia nadużyć seksualnych w diecezji szczecińskiej i gdańskiej, oraz książkę Nosowskiego "Szukanie nadziei", czyli zbiór najważniejszych publikacji z ostatnich kilkudziesięciu lat. W drugiej kategorii Kapituła Nagrody wskazała na szczególną rolę obu organizacji w pomocy uchodźcom na polsko-białoruskiej granicy.

Gratulujemy wszystkim laureatom! 

Zapraszamy na spotkanie z naszymi Bohaterami podczas gali wręczenia Nagrody – 24 listopada o 18:00 do Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie.


 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022