18 października 2023

Listopadowe i grudniowe nowości Wydawnictwa Zysk i S-ka !

Wydawnictwo Zysk i Spółka bieżący rok zakończy z głośnym przytupem!

 

Pierwsze trzy pozycje są obowiązkowe dla miłośników twórczości autora Władcy pierścieni.

Atlas Śródziemia  autorstwa Karen Wynn to bogato ilustrowany, z nowymi przestrzennymi mapami fundamentalny przewodnik geograficzny.

Upadek Númenoru J.R.R Tolkiena zawiera pasjonującą historię wzlotu i upadku wyspiarskiego Królestwa.

Idealnym prezentem pod choinkę będą Listy Świętego Mikołaja, J. R. R. Tolkiena które bez wątpienia wywołają uśmiech na niejednej twarzy:)

W świat zakazanej miłości, niebezpiecznej magii i mrocznych sekretów wprowadzi was Cassandra Clare w powieści Strażnik miecza.

Akt twórczy Nowy sposób bycia Ricka Rubina jest fascynującym spojrzeniem na kreatywność i inspirującą lekcją dla każdego z nas.

W swojej książce Instynkt językowy Steven Pinker wyjaśni wszystko, co zawsze chcieliśmy wiedzieć o języku.

Alemama, czyli historia z życia wzięta Agaty Wolny to książka dla dzieci i dla rodziców – tych pierwszych rozbawi, tych drugich... pocieszy.

Historię miłości i namiętności... z odliczaniem wstecz przedstawia Joana Marcús w tytule Przed grudniem.

Kolejne trzy nowości do opowieści z zagadką kryminalną oraz atmosferą grozy w tle:)

Poświąteczne morderstwo Ruperta Latimera pierwszy raz opublikowane w 1944 roku, zręcznie wykorzystuje schematy kryminałów Złotej Ery.

Dramat sceniczny przeradzający się w prawdziwy opisuje Ada Moncrieff  w powieści Morderstwo w Theatre Royale.

W magiczną podróż po świecie duchów, tajemnic i niesamowitych zjawisk zabiorą was autorzy opowiadań zawartych w zbiorze Duchy zimowej nocy.

Tęsknica Anny Sokalskiej to baśń dla dorosłych inspirowana pięknem wsi oraz estetyką polskiej kultury ludowej.

Fascynujący portret młodego Chopina i epoki, w której żył przedstawi Jakub Skworz w tytule Frycek Chopin.

Katharina Vestre oraz Linnea Vestre Zwierzęcej księdze rekordów zaznajomią czytelnika z rekordzistami świata we wszystkich naprawdę ważnych kategoriach, takich jak: prędkość, pocenie się, sikanie czy liczba oczu.

Książka Atomy Johna Devolle jest połączeniem zabawnych, kolorowych ilustracji i przystępnych opowieści o niesamowitych zagadnieniach, które pomogą czteroletniemu dziecku zrozumieć ważne koncepcje naukowe.

Rozbudzona harfa. Legendy i baśnie z całego świata Stefana Majchrowskiego są zbiorem napisanych z humorem legend i baśni, opartych na wątkach wysnutych z prastarych mitów i podań.

Tajemniczy ogród Frances Hodgson Burnett to jedna z najbardziej ukochanych opowieści dla dzieci, która otwiera drzwi do najgłębszych zakamarków naszych serca.

Następną pozycją jest jedna z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących powieści dla dzieci - Przygody Alicji w Krainie Dziwów Lewisa Carrola.

Intrygujący zbiór anegdot, gier, ciekawostek i zadań matematycznych przedstawi Wam Szczepan Jeleński w pozycji Lilavati. Rozrywki matematyczne.

Fanów twórczości Roberta Jordana uspokajamy! 11 tom cyku Koło czasu  w nowej oprawie graficznej - Gilotyna marzeń pojawi się na księgarnianych półkach jeszcze w tym roku.

Ostatnią propozycją jest wznowienie jednego z najsłynniejszych dzieł międzywojnia najbardziej popularnego pisarza pierwszej połowy XX wieku - Znachora Tadeusza Dołęgi-Mostowicza.


Atlas Śródziemia
Karen Wynn Fonstad

Tytuł oryginału: The Atlas of Middle-Earth
Przekład: Paulina Braiter
Stron: ok. 220
Format: 229x302
Wydanie: I w tej edycji
Seria: TOLKIEN
Oprawa: twarda\ilustrowana

Bogato ilustrowany, z nowymi przestrzennymi mapami fundamentalny przewodnik geograficzny po uniwersum J.R.R. Tolkiena

Atlas Śródziemia Karen Wynn Fonstad to dzieło, które oczaruje wszystkich miłośników Władcy Pierścieni. Ta książka pozwala ujrzeć w pełni światy wykreowane przez Tolkiena: od powstania Śródziemia w Dawnych Dniach aż po Trzecią Erę i podróże Bilba, Froda i Bractwa Pierścienia. Autentyczny i uaktualniony – wszystkie mapy zrobione od nowa w wersji trójwymiarowej, a tekst w pełni przeredagowany - Atlas ukazuje nam magiczny świat stworzony w Silmarillionie, Hobbicie i Władcy Pierścieni.

Niemal sto kolorowych map i diagramów przedstawia dzień po dniu wędrówki głównych bohaterów, a także wszystkie bitwy i kluczowe miejsca z Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery. Można zapoznać się planami i opisami zamków, budynków i charakterystycznych formacji terenu, jak również z mapami tematycznymi, opisującymi klimat, roślinność, języki i rozkład populacji w Śródziemiu w ujęciu historycznym. Bogaty aneks i indeks pomogą czytelnikom skorelować mapy z powieściami Tolkiena.


Upadek Númenoru
J. R. R. Tolkien

Tytuł oryginału: The Fall of Númenor
Przekład: Paulina Braiter
Stron: 324Format: 155x230
Wydanie: ISeria: Tolkien
Oprawa: twarda\ilustrowana

OPOWIEDZIANA PO RAZ PIERWSZY PASJONUJĄCA HISTORIA WZLOTU I UPADKU WYSPIARSKIEGO KRÓLESTWA NÚMENOR

J.R.R. Tolkien powiedział kiedyś o Drugiej Erze Śródziemia, że "to mroczne czasy, i nie opisuję (ani nie potrzebuję opisywać) zbyt wielu epizodów z jej historii". I przez wiele lat czytelnicy musieli się zadowolić jedynie intrygującymi wzmiankami o niej na stronach Władcy Pierścieni i dodatków, wspominających o wykuciu Pierścieni Władzy, wzniesieniu Barad-dûru i rosnących wpływach Saurona.

Dopiero gdy Christopher Tolkien po śmierci ojca opublikował Silmarillion, pojawiła się możliwość opowiedzenia pełniejszej historii Drugiej Ery. Jeszcze więcej informacji na ten temat pojawiło się w kolejnych publikacjach, najpierw w Niedokończonych opowieściach Śródziemia i Númenoru, a potem w monumentalnej dwunastotomowej Historii Śródziemia, w której syn pisarza zgromadził i omówił liczne dalsze opowieści ojca, często zachowane jedynie w formie brudnopisów. Teraz zaś Brian Sibley, trzymając się chronologii z "Rachuby lat", zamieszczonej w dodatkach do Władcy Pierścieni, skompilował nową kronikę Drugiej Ery Śródziemia, opowiedzianą głównie słowami samego J.R.R. Tolkiena, pochodzącymi z różnych publikowanych tekstów i zilustrowaną zupełnie nowymi akwarelami i szkicami nestora grafiki tolkienowskiej, Alana Lee.


Listy Świętego Mikołaja
J. R. R. Tolkien

Tytuł oryginału: Letters From Father Christmas
Przekład: Paulina Braiter
Stron: 192
Format: 155x230
Wydanie: I w tej edycji
Seria: TOLKIENO
prawa: twarda\ilustrowana

Idealny prezent świąteczny dla miłośników Tolkiena w każdym wieku!

Co roku w grudniu do dzieci autora Władcy Pierścieni przychodziła koperta ze znaczkiem z Bieguna Północnego. Wewnątrz znajdował się list napisany dziwnym trzęsącym się charakterem pisma i piękny kolorowy rysunek lub kilka szkiców. Listy pochodziły od Świętego Mikołaja i opowiadały wspaniałe historie: o tym jak Niedźwiedź Polarny wspiął się na sam szczyt Bieguna i spadł przez dach domu do jadalni, jak Człowiek z Księżyca zjadł prawie wszystkie świąteczne czekoladki, zanim zaczął naprawiać gwiazdy, no i o wojnach z kłopotliwą hordą goblinów. Czasami Niedźwiedź Polarny gryzmolił notatkę, a innym razem elf Ilbereth dopisywał coś swoim eleganckim pismem, dodając opowieściom jeszcze więcej życia i humoru.

Od pierwszej wiadomości do najstarszego syna z 1920 roku aż po ostatni wzruszający list do córki z 1943 roku książka ta gromadzi wszystkie niezwykłe listy i rysunki w jednym fantastycznym wydaniu. Żaden czytelnik, ani młody, ani stary, nie oprze się pomysłowości Tolkiena, który przez ponad 20 lat wcielał się w rolę Świętego Mikołaja.


Strażnik miecza
Cassandra Clare

Tytuł oryginału: Sword Catcher
Przekład: Anna Reszka
Stron: 728
Format: 145x205
Wydanie: I
Oprawa: miękka

Zakazana miłość, niebezpieczna magia i mroczne sekrety, które mogą zmienić świat

W tętniącym życiem mieście-państwie Castellane bogatych szlachciców i zdeprawowanych przestępców łączy jedno: dążenie do bogactwa, władzy i rozrywek. Zabrany z sierocińca Kel zostaje Strażnikiem Mieczna, sobowtórem następcy tronu Conora Aureliana. Wychowuje się u boku księcia, ćwiczy sztuki walki, uczy się tajników rządzenia państwem, ale Kel wie, że jego przeznaczeniem jest umrzeć za księcia. Żadna inna przyszłość nie jest możliwa…

Lin Caster pochodzi z małej społeczności Ashkarów, której członkowie mają magiczne zdolności. Wkrótce Lin i Kel zbliżają się do siebie, wciągnięci w sieć utkaną przez tajemniczego Króla Szmaciarza. Kiedy wkraczają do podziemnego świata intryg i mroku, odkrywają potężny spisek, który może doprowadzić do upadku królestwa…


Akt twórczy Nowy sposób bycia
Rick Rubin

Tytuł oryginału: The Creative Act: A Way of Being
Tłumacz: Andrzej Wojtasik
Stron: 376
Format: 165x220
Wydanie: 1
Oprawa: twarda

Fascynujące spojrzenie na kreatywność i inspirująca lekcja dla każdego z nas

Bestseller „New York Timesa”

Wielu sławnych producentów muzycznych jest znanych ze swojego charakterystycznego brzmienia, które bywa popularne w określonym momencie. Rick Rubin wyróżnia się czymś innym: tworzy przestrzeń, w której artyści różnych gatunków i tradycji mogą skupić się na tym, kim naprawdę są i co naprawdę oferują. Przez lata współpracował z najróżniejszymi muzykami: od Adele po Black Sabbath, od Johnny’ego Casha po Jaya-Z. Jego praktyką stało się pomaganie twórcom w przekraczaniu narzuconych im oczekiwań.

Akt twórczy to piękna i wyjątkowa refleksja na temat procesu twórczego. W swojej książce Rubin dzieli się mądrością płynącą z wieloletniego doświadczenia. Głęboko zastanawiając się nad źródłami kreatywności, odkrył, że bycie artystą nie polega na zgromadzeniu konkretnego dorobku, lecz na związku, jaki mamy z światem. Kreatywność ma swoje miejsce w życiu każdego z nas i każdy może uczynić to miejsce większym. Czy jesteś twórcą potrzebującym bodźca, czy po prostu zbliża się termin oddania pracy, a ty utknąłeś – Akt twórczy dostarczy ci wsparcia, inspiracji i bezcennych wskazówek.


Instynkt językowy
Steven Pinker

Tytuł oryginału: The Language Instinct
Przekład: Tomasz Bieroń
Stron: 608
Format: 145x215 mm
Wydanie: I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Błyskotliwa obrona prowokacyjnej tezy o biologicznych korzeniach języka

W swojej książce Steven Pinker wyjaśnia wszystko, co zawsze chcieliśmy wiedzieć o języku: jak on w ogóle działa, w jaki sposób dzieci się go uczą, jak się zmienia współcześnie, jak mózg przetwarza komunikaty językowe i jak ewoluował na przestrzeni dziejów. Autor omawia szczegóły swojej rewolucyjnej teorii inspirowanej koncepcjami językoznawcy Noama Chomsky’ego, a następnie przedstawia najnowsze osiągnięcia lingwistyki.

Wychodząc z założenia o ewolucyjnym pochodzeniu języka, autor podważa wiele popularnych poglądów na jego temat, między innymi kwestionuje tezę, że specyfika lokalnych właściwości językowych ma decydujący wpływ na postrzeganie świata. Zręcznie posługując się zabawnymi przykładami i grami słownymi, autor splata rozległą wiedzę w fascynującą opowieść: język jest ludzkim instynktem, wszczepionym w nasze mózgi przez ewolucję. Jest unikalną zdolnością właściwą wyłącznie człowiekowi.


Alemama, czyli historia z życia wzięta
Agata Wolna

Stron: ok. 80
Format: 165x215
Wydanie: 1
Oprawa: twarda
Gatunek: dziecięca

To książka dla dzieci i dla rodziców – tych pierwszych rozbawi, tych drugich… pocieszy.
Po każdym rozdziale w kilku zdaniach przeczytają, że choć rodzicielstwo to nie bajka, nie ma lepszej zabawy!

Alemama, nie teraz…

Alemama, nie mogę…

Alemama, a on zjadł dwa…

To tylko niektóre z wielu przydomków prawdziwej superbohaterki!

Sofa ma 8 lat i rodzeństwo. Stefek – marzenie, żeby mieć psa. Lulu – niezwykłą umiejętność przekręcania wyrazów. Mają też jeden cel: w każdy możliwy sposób sprawdzić wytrzymałość rodziców i ich umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach.

Jak im to idzie? Tak jak wszystkim dzieciom – znakomicie!


Przed grudniem
Joana Marcús

Tytuł oryginału: Antes de diciembre
Tłumacz: Magdalena Olejnik
Stron: 660
Format: 140x205
Wydanie: 1
Oprawa: miękka bez skrzydełek

Historia miłości i namiętności… z odliczaniem wstecz. Wszystko rozegra się przed grudniem.

Dla Jenny Brown rozpoczęcie studiów oznacza wyjazd z domu, rozstanie z rodziną i przyjaciółmi. Po raz pierwszy musi samodzielnie stawić czoła światu. Chłopak jasno przedstawił jej swój plan: od tego momentu pozostaną w związku na odległość, a w dodatku w związku… otwartym. Oboje będą mieli całkiem wolną rękę, bo przecież wiedzą dobrze, że w niczym nie zagrozi to ich miłości.

A zatem chyba nic się nie stanie, jeżeli Jenna zaprzyjaźni się bliżej z kolegą chłopaka swojej współlokatorki, prawda?

Jakie to ma znaczenie, że będzie z nim pod nieobecność swojego chłopaka? Wszystko wróci do normy w grudniu. Czy to coś zmienia?

Ma czas do grudnia, by się o tym przekonać.

Przed grudniem jest jedną z najpopularniejszych powieści na platformie Wattpad.

Wkrótce po wydaniu w formie książki została też największym bestsellerem w Hiszpanii.


Poświąteczne morderstwo
Rupert Latimer

Tytuł oryginału: Murder After Christmas
Tłumacz: Tomasz Bieroń
Stron: 360
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Błyskotliwe dialogi, nietuzinkowi bohaterowie i zwodnicze tropy – Poświąteczne morderstwo to wyjątkowy bożonarodzeniowy kryminał

Stary dobry wujek Willie, nienasycony łakomczuch i epickie utrapienie w jednym, przybywa na wieś, aby spędzić z krewnymi święta. Traf chce, że w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia zostaje znaleziony martwy w śniegu w stroju Świętego Mikołaja. Wygląda na to, że ktoś mógł zatruć jego czekoladkę... A może chodziło o babeczkę?

Policja zaczyna krążyć po domu, a potomkowie Williego, dawni przyjaciele i dalecy krewni zostają wciągnięci w zagmatwane śledztwo. Kto mógł zyskać na jego śmierci? Nadinspektor Culley, próbując dociec, co się dokładnie wydarzyło, napotyka przeróżne komplikacje…

Poświąteczne morderstwo, po raz pierwszy opublikowane w 1944 roku, zręcznie wykorzystuje schematy kryminałów Złotej Ery. Napisane jest z ogromną swadą i ze wspaniałym poczuciem humoru.


Morderstwo w Theatre Royale
Ada Moncrieff

Tytuł oryginału: Murder at the Theatre Royale
Tłumacz: Jarosław Skowroński
Stron: 240
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Boże Narodzenie 1935 roku w londyńskim teatrze – dramat sceniczny przeradza się w prawdziwy...

Grudzień 1935 roku. Objazdowy spektakl Opowieści wigilijnej w reżyserii Chestera Harrisona ma za sobą trudny okres. Kiedy kilka dni przed Bożym Narodzeniem trupa dociera do ostatniego przystanku – londyńskiego Theatre Royale – napięcia wśród obsady sięgają zenitu.

Wieczór otwarcia przynosi katastrofę: aktor grający Scrooge’a umiera na scenie, najwyraźniej z powodu ataku serca. Obecna na sali dziennikarka Daphne King, najbardziej znana z pisania porad w kolumnie „Droga Susan”, podejrzewa, że mogło dojść do przestępstwa. Postanawia wykorzystać swoje umiejętności detektywistyczne, aby odkryć prawdę…


Duchy zimowej nocy

Praca zbiorowa

Tłumacz: Tomasz Bieroń, Jerzy Łoziński, Mira Czarnecka
Stron: 640
Format: 135x205
Wydanie: 1
Oprawa: twarda z obwolutą

Magiczna podróż po świecie duchów, tajemnic i niesamowitych zjawisk

Ogień przytulnie trzaskający w kominku, dużo smacznego jedzenia i towarzystwo najbliższych osób to doskonała oprawa do snucia opowieści z dreszczykiem. Tradycja ta wielu osobom słusznie kojarzy się z czasami wiktoriańskimi. Właśnie dlatego w antologii znalazły się opowiadania grozy pióra takich pisarzy jak Jerome K. Jerome, Mrs Henry Wood, Mary Elizabeth Braddon czy John Berwick Harwood.

Historie zawarte w tej książce łączy niepowtarzalny klimat niesamowitości i grozy, który nie pozostawi obojętnym żadnego wielbiciela opowieści z dreszczykiem czy po prostu miłośnika dobrej lektury.


Tęsknica
Anna Sokalska

Stron: ok 300
Format: 140x205
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Iga, menadżerka w korporacji, niespodziewanie musi przerwać karierę, aby ratować zdrowie. Szukając odpoczynku, wyjeżdża na wieś, gdzie poznaje Nadzieję, ekscentryczną właścicielkę gospodarstwa „Pomiędzy”. Wkrótce, pozornie monotonne życie młodej gospodyni, uważanej przez lokalną społeczność za znachorkę lub dziwaczkę, okazuje się splotem kolejnych tajemnic, a rosnący za chałupą las – przedsionkiem nieznanego świata. Niepokojące incydenty, rodzinne sekrety, widmo tęsknicy i walka o utraconą duszę wciągają Igę w sam środek ludowych obrzędów i dawnych wierzeń.

Tęsknica to baśń dla dorosłych inspirowana pięknem wsi, estetyką polskiej kultury ludowej oraz motywami występującymi w tradycyjnych polskich bajkach i baśniach. Jest także opowieścią na cześć natury i kobiecości, ale i refleksją nad destrukcyjną siłą tych z marzeń, które wymykają się spod kontroli.


Frycek Chopin
Jakub Skworz

Stron: ok. 200
Format: 165x235
Wydanie: 1
Oprawa: miękka bez skrzydełek

Fascynujący portret młodego Frycka Chopina i epoki, w której żył

Ola z Erykiem jadą do dziadków na święta. Oprócz przygotowań i prezentów czeka tam na nich gabinet wciągających książek. W tym niezwykłym pomieszczeniu zebrano prawdziwie magiczne tomy. Wystarczy je otworzyć, aby przenieść się w czasie i przestrzeni. W ten sposób dzieciaki poznają losy Frycka Chopina. Towarzyszą mu od pierwszych dni nauki gry na fortepianie. Obserwują jego wzloty i upadki, młodzieńczą miłość oraz wyjazd do Wiednia isukcesy w Paryżu.

Ta niesamowita podróż przez dawne czasy umożliwia dzieciakom zrozumienie, jak żyło się kiedyś i jakie wyzwania towarzyszą spełnianiu marzeń. A każde z nich ma także swoje kłopoty. Ola śni o karierze piosenkarki, a Eryk niedawno nieszczęśliwie się zakochał.

W tej opowieści najważniejsze wydarzenia z biografii Fryderyka Chopina w piękny sposób łączą się z życiem współczesnej rodziny. Może nie zawsze jest ona najbardziej zgodna, ale z pewnością pełna miłości, dzięki której stara się przezwyciężyć własne problemy. W końcu są święta, czas bliskości, ciepła i spokoju.


Zwierzęca księga rekordów
Katharina Vestre, Linnea Vestre

Tytuł oryginału: Dyrenes Rekordbok
Tłumacz: Małgorzata Rost
Stron: 80
Format: 220x305
Wydanie: 1
Oprawa: twarda

Które zwierzę wyczuwa elektryczność?

Ile zębów ma ślimak?

Które zwierzę najczęściej puszcza bąki?

Natura jest pełna wspaniałych zwierząt, które są prawdziwymi mistrzami w najdziwniejszych rzeczach. W tej pięknie zilustrowanej książce poznasz rekordzistów świata we wszystkich naprawdę ważnych kategoriach: takich jak prędkość, pocenie się, sikanie czy liczba oczu. A przy okazji dowiesz się o wielu niesamowitych stworzeniach – na przykład o rybie przewidującej pogodę i o robaku dłuższym niż płetwal błękitny!


AtomyJohn Devolle

Tytuł oryginału: Atoms
Tłumacz: Jacek Spólny
Stron: 32
Format: 294x248
Wydanie: 1
Oprawa: twarda

Wielkie idee dla ciekawskich umysłów

Czym są atomy?

Skąd się wzięły?

Czy dinozaury też były zbudowane z atomów?

Książka Atomy to połączenie zabawnych, kolorowych ilustracji i przystępnych opowieści o niesamowitych zagadnieniach, które pomogą czteroletniemu dziecku zrozumieć ważne koncepcje naukowe – od atomu po teorię Wielkiego Wybuchu, ewolucję i fakt, że wszyscy jesteśmy zbudowani z tych małych cząsteczek!


Rozbudzona harfa. Legendy i baśnie z całego świata
Stefan Majchrowski

Stron: 348
Format: 165x235
Oprawa: twarda

Odkrywanie jednego serca. Baśniowa podróż przez kontynenty i epoki. Książka dla całej rodziny.

Niezwykłość legend i baśni napisanych przez Stefana Majchrowskiego, które układają się w szlak podróżny dookoła świata, wynika nie tylko z tego, że zostały one oparte na wątkach wysnutych z prastarych mitów i podań. Każda emanuje swoistą kulturą, z której wyrosła; czy to szkocką, arabską, polską, ukraińską, afrykańską czy inną. Łączy je wszak uniwersalny wątek - dociekanie nad pochodzeniem księżyca, wysp, skał i żyznych pół, nad początkiem świata. W świecie tym żyje człowiek - często zabawny, nieporadny, niekonsekwentny, obdarzony przywarami, zaletami i śmiesznostkami, który zmaga się z przeciwnościami losu. On właśnie jest tu głównym bohaterem.

W każdym miejscu na ziemi jest inny, a jednak bliski i zrozumiały dla każdego. Każdy też znajdzie w tych żywo, z humorem napisanych legendach i baśniach coś innego, przeznaczonego dla siebie: i dziecko, i młody człowiek, i dorosły.


Tajemniczy ogród
Frances Hodgson Burnett

Tytuł oryginału: The Secret Garden
Tłumacz: Jerzy Łoziński
Ilustracje: Inga Moore
Stron: 320
Format: 178x210
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Tajemniczy ogród – jedna z najbardziej ukochanych opowieści dla dzieci – otwiera drzwi do najgłębszych zakamarków serca

Pewnego deszczowego dnia dziewięcioletnia Mary Lennox przybywa do ponurej posiadłości swojego wujka, Archibalda Cravena. Jej nowy opiekun okazuje się dziwnym, nieprzystępnym człowiekiem. Jeszcze bardziej zagadkowy jest jego dom – położony na wrzosowisku dwór o stu pokojach, w którym nocą rozlega się czyjś płacz. Otacza go ogród, do którego nikomu nie wolno wchodzić. Mary postanawia rozwikłać tajemnicę nocnych krzyków i odnaleźć furtkę do zakazanego ogrodu. W jej poszukiwaniach niebagatelną rolę odegra mały ptaszek z czerwonymi piórkami na piersi...

Tajemniczy ogród to książka, która nigdy się nie zestarzeje. Historia Mary Lennox i jej przyjaciół, Colina Cravena i Dickona Sowerby’ego, oraz przepięknego, magicznego ogrodu, w którym każdy czuje się szczęśliwy, wzrusza i inspiruje młodych ludzi na całym świecie. Po raz pierwszy opublikowana w 1911 roku, wielokrotnie wznawiana i tłumaczona na wiele języków, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych i filmowych, a nawet jednej musicalowej.

Ta wyjątkowa edycja zawiera przepiękne ilustracje Ingi Moore, które oddają cudowność tajemniczego ogrodu ożywającego pod czułą opieką Mary Lennox, jej kuzyna Colina oraz Dickona, chłopca z Yorkshire.


 

Lilavati. Rozrywki matematyczne
Szczepan Jeleński

Stron: ok. 256
Format: 165x220
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Fascynujący zbiór anegdot, gier, ciekawostek i zadań matematycznych

Lilavati była córką sławnego indyjskiego matematyka z XII wieku – Bhaskary Aćarji. Jest to też tytuł jego dzieła matematycznego, dedykowanego córce, która później sama została matematyczką i filozofką. Lilavati to znaczy urocza, czarująca. I taka jest właśnie matematyka!

Książka inżyniera i popularyzatora nauki Szczepana Jeleńskiego o tym samym tytule, mimo że została wydana po raz pierwszy w 1926 roku, cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to zbiór świetnie dobranych zadań i ciekawostek matematycznych, a niektóre sięgają nawet czasów starożytnych. Lilavati to doskonała lektura dla każdego, kto chce bliżej poznać królową nauk, dobrze się przy tym bawiąc.


Przygody Alicji w Krainie Dziwów
Lewis Carroll

Tytuł oryginału: Alice’s Adventures in Wonderland
Tłumacz: Jerzy Łoziński
Ilustracje: Helen Oxenbury
Stron: ok 200
Format: 178 x 210
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących powieści dla dzieci

Razem z Alicją poczuj magię niezwykłej Krainy Dziwów

Przygody Alicji w Krainie Dziwów, powieść opublikowana po raz pierwszy w roku 1865, na pokolenia zawładnęła sercami i wyobraźnią czytelników niezależnie od ich wieku. W tej urzekającej książce Alicja wpada do króliczej jamy, by zacząć odkrywać kapryśny, nierealny świat z mówiącymi zwierzętami, zdumiewającymi istotami i fantastycznymi krajobrazami.

Ze swą przewrotną grą słów, żywą wyobraźnią oraz nieokiełznanym humorem Przygody Alicji w Krainie Dziwów pozostają klasyczną pozycją, która nie dbając o upływ czasu, niezmiennie fascynuje młodych oraz dorosłych czytelników. Powszechnie tłumaczonej i adaptowanej historii nigdy nie zbrakło w księgarniach. W roku 1871 Carroll napisał kontynuację, która stała się kolejnym literackim przebojem.

Zapraszamy więc, byście w ślad za Alicją podążyli w głąb króliczej jamy, przepłynęli pełną łez sadzawkę i znaleźli się w niezwykłym miejscu zwanym Krainą Dziwów, gdzie razem z nią napotkacie Białego Królika, posłuchacie frustrujących rad Gąsienica i zagracie w krykieta z nieobliczalną Królową Kier.


Gilotyna marzeń [Koło Czasu XI]
Robert Jordan

Tytuł oryginału: Knife of Dreams
Przekład: Jan Karłowski
Stron: ok. 946
Format: 140x205
Wydanie: I w tej edycji
Seria: KOŁO CZASU
Oprawa: twarda

Porównywany do Władcy Pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie

Nieuchronnie nadciąga Tarmon Gai'don, Ostatnia Bitwa, armia Czarnego rośnie w siłę… Umarli zmartwychwstają, ludzie giną w niesamowity sposób, rozpada się, z pozoru niewzruszona, podstawa rzeczywistości - wszystko to są znaki zapowiadające bliskość Ostatniej Bitwy, w której Rand al'Thor, Smok Odrodzony i jedyna nadzieja ludzkości, będzie musiał stawić czoła Czarnemu.

Ale nie odważy się tego uczynić, zanim nie zgromadzi wszystkich ocalałych pieczęci zamykających więzienie wroga. Poza tym wciąż musi się zmagać z innymi niebezpieczeństwami - wśród Przeklętych jest wielu, którzy uciekną się do wszelkich środków, by go zabić... Smok Odrodzony musi żeglować na wichrach czasu, w przeciwnym bowiem razie nic nie powstrzyma triumfu Cienia…


Znachor
Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Stron: 456
Format: 140x205
Wydanie: II
Oprawa: twarda

Jedno z najsłynniejszych dzieł międzywojnia najbardziej popularnego pisarza pierwszej połowy XX wieku

Profesor Wilczur jest wybitnym chirurgiem, cieszącym się międzynarodową sławą. Wykonuje zabiegi, których nie podjąłby się nikt inny. Kiedy opuszcza go ukochana żona, zrozpaczony profesor szuka zapomnienia w alkoholu. Podczas włóczęgi po mieście dochodzi do bójki, w wyniku której Wilczur traci pamięć. Nie mając pojęcia, kim jest, wędruje przez wsie, imając się różnych przypadkowych prac. Na posterunku policyjnym kradnie akt urodzenia i od tej chwili staje się Antonim Kosibą. Już jako Kosiba zaczyna leczyć ludzi. Zyskuje sławę, ale i wpada z tego powodu w kłopoty...

Znachor cieszył się ogromną popularnością wśród czytelników. Zachęcony jego sukcesem autor powrócił do tej historii w Profesorze Wilczurze.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022