10 kwietnia 2019

Literackie domostwa...

Bohaterowie literaccy, podobnie jak prawdziwi ludzie, często są blisko związani ze swoim otoczeniem. Dobrym przykładem jest chociażby Bilbo Baggins i jego nora Bag End. Dom, w którym żyjemy, wiele mówi o nas samych, może być wyrazem naszej osobowości, jak również wpływać na charakter i wyobraźnię. To miejsce tajemne, magiczne, ale też twierdza, w której chronimy się przed światem.

Brytyjska porównywarka usług finansowych Go Compare podjęła współpracę z artystą Johnem Daviesem w celu zwizualizowania domów, w których mieszkali słynni bohaterowie z kart literatury. Projekt miał na celu w pomysłowy sposób pokazać, że ile jest osobowości, tyle też różnych domów, a dla wszystkich tych obiektów da się wybrać indywidualnie ubezpieczenie. Przy okazji powstały grafiki, które z powodzeniem nadawałyby się również na okładki książek. Możecie je obejrzeć wszystkie poniżej.
 

Porównywarka Go Compare znana jest z oryginalnych kampanii reklamowych. W reklamach strony występował m.in. włoski tenor Gio Compario czy Stephen Hawking.

[źr. http://booklips.pl/galeria/zobacz-domy-znanych-bohaterow-literackich/?fbclid=IwAR0BbbvoJijdtexJCjtmIgbyXnOBNulSZW_2cafrqf0s0f6T3YHrKF_FGYY]

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022