22 listopada 2016

Magazyn noizz. pesymistycznie

Kiedyś "nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka", dziś "nie czytasz, nie pracujesz". Brzmi ciekawie, prawda? Jeśli ma to przekonać ludzi do czytania książek, jesteśmy na tak.

63 procent Polaków nie przeczytało w zeszłym roku ANI JEDNEJ książki. Czytanie w naszym kraju leży i - mimo że niektórzy się tym szczycą - nie ma tu powodu do dumy.
Wszyscy głowią się, co zrobić, by poprawić te fatalne statystyki. W związku z tym powstał ciekawy pomysł. 15 pracodawców, w tym największe krajowe i międzynarodowe firmy, postanowiło postawić kandydatom do pracy nietypowy warunek.
 
W rekrutacjach poszukiwane są osoby, które oprócz odpowiednich kwalifikacji, doświadczenia, czy znajomości języka obcego muszą wykazać się również czytaniem książek. Akcja odbywa się w ramach kampanii "Czytaj PL".
 

Czy wymagane jest czytanie konkretnego gatunku książek? Nie. Istotne jest, że uważamy czytanie za ważne.

 

Cały projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022