19 czerwca 2024

Magiczna, szkatułkowa powieść o Kraju Kwitnącej Wiśni. "Cztery pory roku w Japonii" Nicka Bradleya

Przedstawiamy drugą powieść Nicka Bradleya, jednego z najbardziej obiecujących brytyjskich pisarzy młodego pokolenia.  Cztery pory roku w Japonii to jedna z najpiękniejszych i głęboko poruszających historii o Japonii, która ukaże się już niebawem (premiera 3.07).

„Ta powieść jest niczym fale Morza Wewnętrznego. Spokojnym rytmem przenika w głąb serca i umysłu czytelnika, by znienacka porwać go soczystym przypływem.

Kyoko Nakajima

„Zaskakująco poruszająca... Jest to powieść, która rozgrywa się w wielu różnych światach... postmodernistyczna zagadka, a zarazem wciągająca emocjonalnie historia... każdy znajdzie tu coś dla siebie

The Times

Nick Bradley, Cztery pory roku w Japonii, tłum. Dominika Chylińska

Więcej o książce:

Spełnianie marzeń bywa czasem niebezpieczne Flo przeżywa kryzys – praca ją nuży, związek się rozpada, Tokio wydaje się zbyt znajome... Wtedy właśnie w metrze natrafia na porzuconą powieść Dźwięk wody. To moment, który odmieni jej życie... Ayako jest najbardziej zagadkową osobą na wyspie Honsiu. W miasteczku Onomishi skleja onigiri dla stałych bywalców swojej przytulnej kawiarenki. Kiedy w progu pojawia się jej długo niewidziany wnuk – stojący na życiowym rozdrożu rysownik Kyo, skamieniałe serce babci z wolna topnieje. Ayako i Kyo stopniowo poznają siebie samych i siebie nawzajem, poddając się uzdrawiającej mocy płynącego czasu. Ale co wspólnego ma z nimi Flo – tłumaczka, która właśnie zjawiła się w Onomishi, by odnaleźć tajemniczego pisarza?Cztery pory roku w Japonii to niespieszne spacery kocią alejką i cień budzącej grozę góry. Wspomnienia porzuconych marzeń i emocje, przed którymi nie sposób się ukryć.

O autorze:

Nick Bradley – uznawany za jednego z najbardziej obiecujących młodych pisarzy w Wielkiej Brytanii ( link). Autor jednego z najgłośniejszych debiutów 2021 roku, tj. powieści „Kot w Tokio” przetłumaczonej na kilkanaście języków. Wielki miłośnik Japonii, gdzie spędził kilka lat pracując jako tłumacz i przewodnik wycieczek. Swój doktorat poświęcił postaci kota w japońskiej literaturze. Obecnie wykłada Creative Writing na Uniwersytecie w Cambridge.


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022