10 listopada 2022

"Magiczne drzewo. Geniusz" - najnowszy tom bestsellerowej serii Andrzeja Maleszki

Fenomenem „Magicznego drzewa” jest wciąż wzrastająca popularność. Niektórzy czytelnicy są młodsi niż pierwszy tom powieści! Książki są tłumaczona na wiele języków. To żywy i pełen energii projekt. To nie jest seria z powtarzanymi motywami. Każdy tom jest czymś nowym, zaskakującym.

To moja gra z czytelnikiem.

Mówię: zobaczysz, że cię zaskoczę. Dzieci nie mogą się doczekać nowego tomu, bo wiedzą, że zawsze oznacza niespodziankę.  

(Andrzej Maleszka)

I tym razem dzieci, te małe i te duże, miały na kogo czekać, i zostały przez swojego ulubionego autora przyjemnie zaskoczone powrotem ulubionych bohaterów: Gabi, Kukiego i Budynia, którzy jak zawsze wpadają w tarapaty.

A te pachną ciastkami. Magicznymi ciastkami! które dodają superwiedzy. 

Andrzej Maleszka w premierowym, dwunastym już tomie swojej bestsellerowej serii „Magiczne drzewo. Geniusz” udowadnia, że posiadł tajemny przepis na książkowe uzależnienie dzieci. Jak to się robi?

Wystarczy połączyć:

paczkę przyjaciół, która musi uratować przyjaciela, niezwykłą moc magicznego przedmiotu, która dodaje im supermocy, i… fantastyczne przygody, szalone zwroty akcji.

I gotowe! Efekt: zaczytane dziecko, które prędko poprosi o dokładkę.


Blubek to najgorszy uczeń w szkole. Magiczny przedmiot zmienia go w geniusza. Chłopiec tworzy niesamowite wynalazki. Porywa go tajna organizacja i każe wymyślić niebezpieczną broń. Kuki, Gabi i Budyń wyruszają ratować przyjaciela.Walczą z porywaczami, olbrzymimi owadami i  pułapkami lodowej twierdzy.Zdobywają cudowne eliksiry ️. Dają one niezwykłą moc, lecz są także niebezpieczne.

 

Zajrzyj do środka książki: https://www.znak.com.pl/ksiazka/magiczne-drzewo-geniusz-andrzej-maleszka-233185

Andrzej Maleszka - Reżyser, scenarzysta filmowy, dramaturg i autor powieści, w tym znanego cyklu powieściowego „Magiczne drzewo”. Laureat EMMY AWARD i kilkudziesięciu nagród na festiwalach filmowych w Nowym Yorku, Chicago, Monachium, Szanghaju i innych. Otrzymał nagrodę IBBY za najlepszą powieść roku dla młodych czytelników. Jest także wyróżniony ORDEREM UŚMIECHU. Jego twórczość łączy motywy fantastyczne i realistyczne. Rozgrywa się wśród współczesnych realiów, w które wkraczają niesamowite, magiczne zdarzenia. Dynamiczną akcję i fantastyczne przygody autor łączy z mówieniem o ważnych problemach młodych czytelników. Cykl powieści „Magiczne drzewo” przetłumaczono na kilkanaście języków.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022