11 lutego 2024

Marzec w Wydawnictwie Zysk i S-ka!

Wildfire
Hannah Grace

Tytuł oryginału: Wildfire
Przekład: Marta Faber
Stron: ok. 350
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Seks na jedną noc czasem może rozpalić w sercach ogień, którego nie da się ugasić…

Hokeista Russ Callaghan i Aurora Roberts, studenci Maple Hills, poznają się na imprezie zorganizowanej dla uczczenia końca roku akademickiego. Pijacka gra, w której biorą udział, kończy się namiętną jednonocną przygodą. Aurora, która nie oczekuje zbyt wiele od mężczyzn, wymyka się, zanim Russ zdąży zapytać ją o nazwisko…

Ku swojemu zaskoczeniu wpadają na siebie pierwszego dnia letniego obozu, na którym oboje są wychowawcami. Russ ma nadzieję, że z dala od Maple Hills nie będzie musiał radzić sobie z konsekwencjami uzależnienia swojego ojca od hazardu. Aurora zaś chce powrócić do miejsca, w którym niegdyś czuła się bezpiecznie…


Lady Whistledown kontratakuje
Julia Quinn, Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Mia Ryan

Tytuł oryginału: Lady Whistledown Strikes Back
Przekład: Katarzyna Krawczyk
Stron: 534
Format: 140x205 mm
Wydanie: I
Seria: Bridgertonowie
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Najnowsze sekrety świata Bridgertonów prosto od lady Whistledown, nieuchwytnej autorki kroniki towarzyskiej z okresu regencji!

Julia Quinn zachwyca: Czarujący łowca posagów zostaje złapany przez najbardziej pożądaną debiutantkę sezonu… Teraz zaś musi udowodnić, że chce skraść serce, a nie majątek damy.

Suzanne Enoch zwodzi: Niewinna panienka, która całe życie starannie unikała skandali, nagle – i w tajemnicy - staje się obiektem zalotów najbardziej znanego londyńskiego hulaki.

Karen Hawkins kusi: Ciągle podróżujący wicehrabia wraca do domu, by ożywić namiętny ogień swojego małżeństwa… Tu jednak odkrywa, że niełatwo mu będzie ponownie zdobyć swą piękną, nieprzejednaną żonę.

Mia Ryan czaruje: Prześliczna, niezależna służąca traci głowę, kiedy szarmancki książę okazuje jej romantyczne zainteresowanie… co prowadzi do skandalu, który może zrujnować ich oboje.

Tego wszystkiego dowiecie się tylko od lady Whistledown!


The Mistake. Błąd
Elle Kennedy

Tytuł oryginału: The Mistake
Przekład: Anna Mackiewicz
Stron: 372
Format: 140x205mm
Wydanie: I w tej edycji
Seria: KENNEDY
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Odkryj emocje na lodzie i miłość poza taflą w wyjątkowej serii „OFF-CAMPUS”

…on lubi zdobywać nie tylko bramki...John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się nieśmiałość i lęk przed przyszłością po studiach. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

…ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry…

Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza i mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Chce ją odzyskać? To musi się mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki… i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.


Krew Wilka
Agnieszka Miela

Stron: 560
Format: 140x205
Wydanie: 1
Seria: Dzieci Starych Bogów
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Gorszy od milczenia bogów jest czas, gdy ponownie przemówią.

Ziemie Kerhalory pogrążają się w mroku. Karmazynowe Bractwo, ślepo posłuszne woli Jarlego, nieświadomie realizuje jego plan, przyspieszając moment uwolnienia się Fenrira. Wystarczy jeszcze, by Żyjący w Przejściu pokierował odpowiednio mocą Ziaren Relenvel, a świat, który wszyscy tak dobrze znali, na zawsze odmieni swoje oblicze.

Aine i Bertram muszą ostatecznie zmierzyć się z przeznaczeniem, którego nici upletli dla nich Starzy Bogowie. Tym razem nie mogą już przed tym uciec, a za każdą z podjętych przez siebie decyzji przyjdzie im zapłacić najwyższą cenę. Jak wiele będą gotowi poświęcić, by zawalczyć o to, co dla nich najważniejsze? I jaką rolę odegra w tym Cathbad?

Nadchodzi czas, kiedy ten, którego nazywają tchórzem, będzie zmuszony opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu, demony zaś odkryją przed ludźmi swe prawdziwe oblicze. Zbliża się era nowych bogów.

ZWIEŃCZENIE TRYLOGII DZIECI STARYCH BOGÓW


Mickey 7
Edward Ashton

Umieranie to żadna frajda... ale pozwala zarobić na życie.

Mickey7 jest wymienialnym: narażonym na wielokrotną śmierć pracownikiem ekspedycji mającej na celu skolonizować planetę Niflheim. Gdy tylko zadanie okazuje się zbyt niebezpieczne dla zwykłych ludzi czy nawet maszyn, otrzymuje je Mickey. Po śmierci danej wersji ciała wytwarza się nowe z wszczepioną tą samą kopią mózgu. Po sześciu zgonach Mickey7 rozumie już, dlaczego był jedynym kandydatem, który zgłosił się na to stanowisko.

Podczas rutynowego zwiadu zaginiony w akcji Mickey7 zostaje uznany za martwego. Kiedy dzięki pomocy miejscowych form życia wraca do kolonii, okazuje się, że spisano go już na straty, a do pracy zgłasza się nowy klon, Mickey8. Zwielokrotnianie wymienialnego jest zabronione i w razie wykrycia obaj zapewne trafią do odzyskiwacza białka. Mickey7 musi więc utrzymać swego sobowtóra w tajemnicy przed resztą kolonii. Ostateczny los zarówno tubylców, jak i kolonizatorów zależy od Mickeya7. Oczywiście, jeśli uda mu się nie umrzeć na dobre…

Na podstawie powieści Joon-ho Bon, zdobywca 4 Oscarów za Parasite, nakręcił film Mickey17 z Robertem Pattinsonem w roli głównej.


Alraune. Historia pewnej żyjącej istoty
Hanns Heinz Ewers

Tytuł oryginału: Alraune. Die Geschichte eines lebenden Wesens
Tłumacz: Barbara Grunwald-Hajdasz
Stron: 360
Format: 140x205 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Nowe tłumaczenie słynnej dekadenckiej powieści, pełnej grozy i perwersyjnego erotyzmu

Profesor medycyny Jakob ten Brinken wespół ze swoim siostrzeńcem, studentem Frankiem Braunem, postanawiają przeprowadzić iście diabelski eksperyment. Pragną wcielić w życie średniowieczny mit o mandragorze, magicznej roślinie, która miała wyrastać z ziemi pod szubienicą, zapłodniona przez nasienie skazańca. Tak zrodziła się Alraune, córka ulicznicy i skazanego na śmierć mordercy, prawdziwa femme fatale, piękna i okrutna kochanka o tajemniczych mocach, doprowadzająca mężczyzn do szaleństwa i śmierci.

Powieść niemieckiego pisarza Hannsa Heinza Ewersa została wydana w 1911 roku i w krótkim czasie doczekała się wielu wznowień i przekładów na inne języki, a nawet została kilkakrotnie zekranizowana. Stanisław Przybyszewski uznał tę książkę za jedno z najciekawszych dzieł początku XX wieku.


Wybacz
Kamila Cudnik

Stron: 400
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Jedna chwila, gdy znajdziesz się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie...

Podczas jednej z pierwszych wiosennych nocy toruńska policja dostaje zgłoszenie. Na terenie nieczynnego dworca kolejowego ginie dwoje nastolatków. Ktoś w ciemności oddał dwa precyzyjne strzały.

Sprawa podwójnego morderstwa staje się priorytetowa. Pytanie, jaki motyw miał zabójca i czy będą następne ofiary. Komisarz Robert Bukowski, doświadczony śledczy, rozpoczyna dochodzenie. Zmotywowany tym bardziej, że sam ma nastoletnią córkę. Ofiary były zaledwie rok przed maturą, ona atrakcyjna i żywiołowa, on raczej cichy i spokojny.

W trakcie śledztwa na jaw wychodzi coraz więcej faktów, a pytań jest więcej niż odpowiedzi. Z pozoru niepowiązane wydarzenia zaczynają się wplatać w jedną sieć tajemnic.

Kamila Cudnik – pisarka, autorka powieści Historie miłosne (2019), Zgadnij, kim jestem (2020) oraz trylogii toruńskiej: W cieniu twierdzy (2021), Rytuał (2022) i Oczy małej dziewczynki (2023).


2 miliony za Grunwald
Joanna Jodełka

Stron: 376
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Pasjonująca powieść o wojennych losach Bitwy pod Grunwaldem Jana Matejki

Jesienią 1939 roku na ziemie polskie wkraczają hitlerowcy. Przyświeca im jeden cel: zniszczyć ślady polskości. Na ich celowniku znajduje się obraz Bitwa pod Grunwaldem. Dzieło Jana Matejki, przedstawiające klęskę Krzyżaków, godzi w niemiecką dumę narodową. Za wskazanie miejsca  ukrycia płótna władze III Rzeszy wyznaczają nagrodę w wysokości 2 milionów marek. Tak rozpoczyna się śmiertelnie niebezpieczna gra. Ludzie pragnący zniszczyć obraz kontra ludzie gotowi zaryzykować życie, by go ocalić.

2 miliony za Grunwald to powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Efekt jest znany – Bitwa pod Grunwaldem została uratowana i dotrwała do naszych czasów. Ale jak to się stało? Poznaj tę fascynującą historię.

Joanna Jodełka – pisarka, autorka m.in. powieści Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach, Grzechotka, Kryminalistka, Wariatka, Rektorski czek.

 

Klucz nieśmiertelności. Sekretna historia bezimiennej religii
Brian C. Muraresku

Tytuł oryginału: The Immortality Key: The Secret History of the Religion with No Name
Tłumacz: Jarosław Skowroński
Stron: 480 stron + kolorowe wkładki 16 stron
Format: 160x230
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Przełomowe spojrzenie na rolę, jaką psychodeliki odegrały w narodzinach zachodniej cywilizacji.

Czy Eucharystia pierwszych chrześcijan była Eucharystią psychodeliczną? Sekretna wiedza o halucynogennych roślinach, ziołach i grzybach była przekazywana z pokolenia na pokolenie już od epoki kamienia, stając się źródłem prastarej „bezimiennej religii”, której wspólnym wyznacznikiem było spożywanie psychodelicznego sakramentu. Przyjmowała wiele form, z których najsłynniejszą są owiane tajemnicą misteria eleuzyńskie w starożytnej Grecji. Jednak czy to możliwe, że również pierwotne chrześcijaństwo było inkarnacją tej zapomnianej religii?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, Brian Muraresku bada archaiczne korzenie Eucharystii, łącząc ten rytuał z psychodelicznym sakramentem i odsłaniając prawdziwe początki zachodniej cywilizacji. Niczym poszukiwacz Świętego Graala zabiera czytelnika do ukrytych archiwów Luwru i Watykanu, ruin starożytnej Grecji i rzymskich katakumb. Analizuje wyniki najnowszych badań naukowych i śledzi klasyczną literaturę i sztukę. Rekonstruuje też zakazaną historię kobiet, które kiedyś odgrywały główną rolę w komunii z bóstwem, a potem spotkały się z marginalizacją i prześladowaniem ze strony zdominowanego przez mężczyzn Kościoła.


Lilavati. Rozrywki matematyczne
Szczepan Jeleński

Stron: ok. 256
Format: 165x220
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Fascynujący zbiór anegdot, gier, ciekawostek i zadań matematycznych

Lilavati była córką sławnego indyjskiego matematyka z XII wieku – Bhaskary Aćarji. Jest to też tytuł jego dzieła matematycznego, dedykowanego córce, która później sama została matematyczką i filozofką. Lilavati to znaczy urocza, czarująca. I taka jest właśnie matematyka!

Książka inżyniera i popularyzatora nauki Szczepana Jeleńskiego o tym samym tytule, mimo że została wydana po raz pierwszy w 1926 roku, cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to zbiór świetnie dobranych zadań i ciekawostek matematycznych, a niektóre sięgają nawet czasów starożytnych. Lilavati to doskonała lektura dla każdego, kto chce bliżej poznać królową nauk, dobrze się przy tym bawiąc.


1984
George Orwell

Tytuł oryginału: Nineteen Eighty-Four
Tłumacz: Jerzy Łoziński
Stron: 416
Format: 135x205 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Nowe tłumaczenie jednej z najbardziej przełomowych książek XX wieku odchodzi od utartych rozwiązań terminologicznych i oferuje świeże spojrzenie na kultowy tekst Orwella, podkreślające jego niesłabnącą aktualność również w dzisiejszych czasach

Napisana ponad siedemdziesiąt lat temu powieść w chwili wydania była złowrogą przepowiednią George’a Orwella dotyczącą zagrożenia, jakie niesie za sobą totalitaryzm. I chociaż rok 1984 już dawno minął, dystopijna wizja świata permanentnej wojny, w którym życie jednostki jest w całości podporządkowane władzom, kłamstwa zastępują prawdę, a samodzielne myślenie może być zbrodnią, jest nadal aktualna.

Trudno przecenić znaczenie tej powieści dla współczesnej kultury. Orwell nie tylko mistrzowsko obnażył w niej mechanizmy działania totalitaryzmu i propagandy, lecz również trafnie pokazał, jak wielką rolę w totalnej kontroli nad społeczeństwem mogą odegrać media i język fałszujący rzeczywistość.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022