08 lipca 2022

Michalina Olszańska w obsadzie 3 sezonu "Wiedźmina"

Obsada i ekipa Wiedźmina obecnie ciężko pracuje na wydmach Sahary, w pobliżu Erfoud w Maroku. W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność zobaczyć na planie w Południowej Walii Henry'ego Cavilla, Freyę Allan i Anyę Chalotrę.

fot. Gabriel Piernikarz / nieczytasz.pl

Michalina Olszańska jest bohaterką naszej kampanii - wzięła udział w sesji kalendarzowej do edycji 2012.  Widzowie zarzucali Netflixowie krytykę pod względem castingu, zwracając uwagę na niewystarczającą reprezentację polskich aktorów. Showrunnerka Lauren Hissrich wyjaśniła, że odpowiednie skompletowanie obsady było trudne do zrealizowania głównie z powodu pandemii covid i zasugerowała, że w trzecim sezonie kwestia obsady zostanie poprawiona.

Nie mamy w  tej chwili informacji, kogo dokładnie zagra Michalina w 3 sezonie Wiedźmina, poza wzmianką, że będzie to rola czarodziejki. Jak podaje portal Redanian Intelligence, Olszańska przebywała w ostatnim czasie w Walii. Przebywała wówczas z innymi aktorkami i aktorami odtwarzającymi role magiczek i magów. Wśród nich byli Mahesh Jadu i Safiyya Ingar.

Nadmienić pragniemy, że Michalina niedawno obchodziła swoje 30. urodziny, które celebrowała z serialową ekipą. Mixia! Dołączam się do życzeń wszystkiego dobrego! Trzymam kciuki, by Twoja aktorska kariera rozwijała się tak, jak zapragniesz! Sukcesów!

Warto nadmienić, że przewidywana rola nie będzie netflixowym debiutem aktorki, gdyż zagrała ona obok Maćka Musiała (również w obsadzie Wiedźmina) w pierwszej polskiej produkcji oryginalnej w Netflix - 1983 w reżyserii Agnieszki Holland.


Netflix w oficjalnym komunikacie podaje, że oprócz Michaliny Olszańskiej, w obsadzie pojawi się również Ryan Hayes. Zagra on Artauda Terranovę, który w prozie Sapkowskiego jest jednym z magów, biorących udział w zamachu stanu na Thanedd. Zbuntowani czarodzieje chcieli schwytać Ciri podczas panującego chaosu i wykorzystać ją do własnych celów. 

Dorobek aktorski Hayesa obejmuje m.in. role w Carnival Row, Emerald City, a także nadchodzącym serialm Netflixa - Bodies.

fot. Tom Barker

Najnowsze informacje z castingu podają również, że w serialu możemy zobaczyć m. in. Hugh Skinnera w roli księcia Radowida. Królewski playboy i młodszy brat króla Vizimira, Radovid nagle staje się wewnętrznym agentem redańskiego wywiadu. Książę swoim urodą i pijackim urokiem zadziwia, jak ostry potrafi być w sprawach politycznych, ale to wszystko igraszki, dopóki ktoś nie zostanie zraniony.

Christelle Elwin zagra Mistle, która działa w gangu Szczurów, nieprzystosowanych nastolatków okradających bogatych i... biorących dla siebie, a tylko czasami biednym. Jest twarda na ulicy, podejrzliwa wobec wszystkich i gotowa do zemsty. Wszystko zmieni się w czasie przypadkowego spotkania...


W obsadzie serialu na pewno zobaczymy Meng'er Zhang w roli Milvy, a także Robbie Amella jako Gallatina.

Koniec prac nad 3 sezonem Wiedźmina przewidywany jest na wrzesień, a jego premiera serialu ma nastąpić dopiero w przyszłym roku. W tym roku za to odbędzie się świąteczna premiera prequela - "Wiedźmin: Rodowód krwi".

[źr. Twitter: The Witcher Netflix; Redanian Intelligence] 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022