21 grudnia 2022

Mindfulness - ratunek na czasu chaosu

Rozwój technologii dał nam wiele, ale i wiele zabrał. Ukradł zdolność skupienia się i koncentracji na wybranym doświadczeniu czy zadaniu. Cierpimy na jeden wielki deficyt uwagi, który coraz bardziej utrudnia nam relacje, naukę, pracę, życie, ponieważ technologia dała nam też wspaniałą... możliwość ucieczki od życia i jego trudów. Możemy uciec na koniec świata, ale zawsze zabierzemy tam siebie.

Gdzie zatem szukać ukojenia w świecie ciągłych zmian i wszechobecnego pośpiechu?

Katarzyna Kędzierska i Małgorzata Jakubczak są przekonane, że najlepszą pomocą na czas chaosu jest mindfulness, czyli praktyka uważności. Dlatego wspólnie napisały książkę, w której dzielą swoim doświadczeniem i krok po kroku wyjaśniają, czym jest właściwie rozumiana i praktykowana mindfulness oraz podpowiadają, jak uniknąć pułapek, rozczarowań i fałszywych nauczycieli.

To naga prawda o mindfulness – odarta z instagramowych filtrów szczera rozmowa dwóch ekspertek, które zmieniły swoje życie dzięki medytacji uważności. Medytacja nie sprawia, że automatycznie staniemy się lepsi - sprawia, że uzyskujemy dystans do swoich doświadczeń, redukuje stres, przynosi harmonię i pozwala zaakceptować siebie. 

Małgorzata Jakubczak medytuje od 2006 roku i jest nazywana nauczycielką nauczycieli. Zakładając Polski Instytut Mindfulness, wprowadziła tę praktykę do Polski.

Katarzyna Kędzierska medytuje od 5 lat, w 2020 roku uzyskała tytuł certyfikowanej nauczycielki mindfulness MBSR. Jest założycielką największego w Polsce bloga o minimalizmie – Simplicite.pl oraz autorką książki "Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce".

Premiera książki „Odkrywanie mindfulness. Szczerze o medytacji uważności” będzie 25.01.2023. 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022