Belcanto to nagrodzona Orange Prize hipnotyzującą powieść o sile i kruchości, a także o odnajdywaniu miłości tam, gdzie nikt by się jej nie spodziewał. Ann Patchett swoją opowieść osnuwa na kanwie prawdziwych wydarzeń, sięga po historię, która stała się powodem powstania nowego zagadnienia w dziedzinie psychologii – tzw. syndromu limskiego.

Autorka słynie jako mistrzyni psychologicznego realizmu, umieszcza swoich bohaterów w egzotycznych okolicznościach i obserwuje, jak sobie poradzą. To opowieść o tym, jak w nietypowej sytuacji człowiek staje przed fundamentalnymi pytaniami: kim jestem? Co jest dla mnie w życiu ważne? Sytuacja bohaterów stanowi idealny punkt wyjścia dla studium mechanizmów językowych oraz ludzkich reakcji w obliczu zagrożenia.

Kiedy na koniec koncertu nagle gaśnie światło, akompaniator całuje śpiewaczkę. Kto wie, co by się między nimi wydarzyło, gdyby w tym momencie do willi nie wdarła się grupa uzbrojonych terrorystów, a wszyscy obecni nie zostali zakładnikami.

W miarę upływu tygodni, w dusznej tropikalnej atmosferze południowoamerykańskiej rezydencji między uwięzionymi, a zakładnikami tworzą się zaskakujące więzi. Czy po kilku miesiącach ktoś jeszcze będzie chciał odzyskać wolność?

Ann Patchett uzyskała prestiżowe nagrody (m.in. PEN/Faulkner Award, nominacja do Pulitzera), a magazyn „Time” uznał ją za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie.

Z uwagi na duże zainteresowanie twórczością autorki w Polsce (zarówno Dom Holendrów jak i Stan zdumienia zostały świetnie przyjęte przez czytelników) wznawiamy powieść, która otworzyła jej drogę do międzynarodowej rozpoznawalności i uznania.


Belcanto opowiada o odnajdywaniu piękna w niespodziewanych miejscach.

„New York Magazine”


Elegancka i powabna. Powieść, która zaczyna się od pocałunku i absolutnie na niego zasługuje.

Janet Maslin, „The New York Times”

Mistrzowska powieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

04 sierpnia 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022