17 listopada 2022

Mistrzowska powieść kryminalna Mariusza Czubaja - Wydawnictwo Znak Crime

W 2023 roku na rynku pojawi się Znak Crime, czyli kryminalna marka Wydawnictwa Znak. Pierwszą książką w serii, której premiera odbędzie się już 11 stycznia 2023, będzie Półmistrz - mistrzowska powieść kryminalna Mariusza Czubaja.

Autor m.in. 21:37 (Nagroda Wielkiego Kalibru, 2009), R.I.P. (Nagroda Wielkiego Kalibru, 2017) czy dwóch tomów z Jarosławem Paterem w roli głównej, które pisał wraz Markiem Krajewskim, wraca w wielkim stylu z historią dla fanów klasyki kryminału, szachów, barwnych postaci oraz motywu zagadki zamkniętego pokoju.

fot. Mariusz Czubaj, autorka zdjęcia: Marta Machej

Kilka słów o książce

W tej rozgrywce każdy zły ruch będzie śmiertelny

W przededniu drugiej wojny światowej polska reprezentacja wyrusza z Gdyni do Buenos Aires na olimpiadę szachową na pokładzie transatlantyku „Przyszłość”. Wkrótce na statku dochodzi do wyjątkowo brutalnej zbrodni, a w oczodole ofiary morderca umieszcza szachowy pion.

Śledztwo w tej nietypowej sprawie prowadzi tajemniczy pasażer, Edward Abramowski. I ma powody, aby przypuszczać, że za morderstwem kryje się coś więcej.

Wśród znakomitych pasażerów znajdują się między innymi: ekscentryczny literat Witold Gombrowicz, genialni szachiści Savielly Tartakower i Mieczysław Najdorf, a także strzegąca swych sekretów Nina, która do stracenia ma niemal tak wiele jak sam Abramowski.

W luksusowych wnętrzach statku rozpoczyna się gra o najwyższą stawkę.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022