20 września 2023

Moja droga! One zmieniają świat!

Moja droga!

Słychać mnie?

Mieć marzenia, wyznaczyć sobie cel i zmierzać do niego własną drogą.

Każda z nas ma czasem ochotę powiedzieć coś, co nie spodoba się innym. Postąpić dokładnie na odwrót, niż tego się od nas oczekuje. Świat zmieniają te kobiety, które to pojęły. Miały odwagę podnieść głowę i wyrazić swoją opinię w sprawie, o której inni woleli milczeć. Jedne głośno, inne ciszej. Ale zawsze odważnie. Autorki kreślą kilkanaście portretów pań, których siła powinna być dla nas inspiracją. Znanych, ale i tych spoza reflektorów. Kobiet, które nie dały się zaszufladkować.

Trzynaście sylwetek nietuzinkowych kobiet i ich – czasem nieoczywiste, kręte i wyboiste – ścieżki, po których kroczyły do sukcesów w rozmaitych dziedzinach: od muzyki jazzowej i klasycznej przez biznes, naukę, marketing, podróże do działalności charytatywnej i aktywizmu na rzecz osób słabszych, niepełnosprawnych i stygmatyzowanych. Tytuł nie tylko odzwierciedla, jak bohaterki opowieści osiągnęły wybitne pozycje w swoich dziedzinach, ale stanowi również inwokację, apel i wezwanie do wszystkich kobiet, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, a gwarancją prawdziwego sukcesu jest zaangażowanie, konsekwencja i oparcie się na wartościach. Wzory silnych liderek i liderów są przydatne także w zarządzaniu, budowaniu relacji osobistych i profesjonalnych, tworzeniu zespołów i ich mobilizowaniu do nowych celów. Żywa narracja wciąga i skłania do połknięcia książki w jeden wieczór, a całość daje motywację do działania. Prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie

 

„Najważniejsze w życiu to pójść za pragnieniem serca” – mówi jedna z bohaterek. Tylko że droga do siebie zwykle nie należy do najprostszych, wymaga odwagi, przełamywania stereotypów. A jednak to najciekawsza z możliwych przygoda poznawcza, która uwalnia moc drzemiącą w kobietach. Wymienianie się doświadczeniami to nasz ludzki sposób radzenia sobie z rzeczywistością. Dzięki czyimś szczerze opowiedzianym historiom wciąż poznajemy siebie. Dla jednej z nas „każdy dzień jest start-upem“, ale dla drugiej zupełnie spokojnie nie musi nim być. Ta książka uczy, że warto słuchać siebie. Anna Maruszeczko, dziennikarka, autorka podcastu #Wojowniczki&Wojownicy

- Katarzyna Domańska

 

Autorka wywiadów z pisarzami, ludźmi mediów i kultury. Filozofka i archeolożka, dla której poszukiwanie nietuzinkowych osób jest cenniejsze niż znalezienie bursztynowych artefaktów. Zawodowo związana z rynkiem wydawniczym, na którym obecna jest od dwudziestu pięciu lat. Zafascynowana filozofią Edyty Stein propaguje jej dzieła i spuściznę. W swoich publikacjach podejmuje tematykę sprawczości i potencjału kobiet. O poszukiwaniu własnej drogi mówi bez tabu.

- Magdalena Adaszewska

 

Była dziennikarka telewizyjna. Absolwentka filologii polskiej. Pisanie to jej największa pasja. Publikowała w magazynach dla kobiet: „Twoim STYLU”, „Elle”, „Pani”. Autorka serii thrillerów Balsamistka, Córeczka i Tatuś, do której prawa filmowe kupiła duża stacja telewizyjna. Wywiad rzeka Będzie lepiej z Miką Urbaniak jej autorstwa daje nadzieję na podniesienie się z najgorszych kryzysów. Powieść Kochankowie z Auschwitz nosiła w sobie przez wiele lat. Poznała historię tej miłości, gdy pisała reportaż dla miesięcznika „Marie Claire”.

Książkę przeczytasz na Legimi!

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022