21 września 2022

Na polskiej wsi to, za czym gonimy, mają od wieków.

Aby zrozumieć wieś właściwie i do końca, trzeba takiego człowieka, który rozumie ją jej mieszkańców. 

Aby dogłębnie zrozumieć chłopstwo i rytm pór roku , trzeba być naukowcem badającym temat w całości, samorządowcem potrafiącym wsią zarządzać oraz chłopem, który się na wsi rodził i dla niej pracował.

Profesor Mateusz Wyżga, historyk, wieloletni sołtys, działacz społeczny i autor wielu książek, chłopskie dziecko, zdejmuje krawat, ale odrzuca też politykę i ideologię. Pisze historię chłopstwa wśród pól i łąk. Pokazuje nam prawdziwy obraz polskiego chłopstwa i polskiej wsi, wolny od mód, polityki i stereotypów. Dociera do istoty tego, czym jest wieś w nas, jak wpływa na nasze życie i czego nas uczy. 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022