11 listopada 2022

Nabór zgłoszeń do Nagrody za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza do zgłaszania kandydatur do Nagrody za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: za przekład dzieła oraz za całokształt twórczości translatorskiej tłumacza. Nagroda ustanowiona przez Prezydenta Miasta Gdańska ma wymiar finansowy (odpowiednio w kategoriach: 30 tys. zł oraz 50 tys. zł) i prestiżowy – jej celem jest podkreślenie należnej przekładowi i tłumaczowi rangi. Nagroda to także głos w dyskusji o naszej kulturze literackiej. 

Swoje kandydatury do Nagrody mogą zgłaszać m.in. wydawnictwa, które w szczególności zachęcamy do zgłaszania wydanych przez siebie w ostatnich 2 latach świetnych przekładów (wydane między 1 grudnia 2020 a 30 listopada 2022 r.). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 listopada 2022, decyduje data wpłynięcia zgłoszenia do siedziby Instytutu. Więcej szczegółów znajdą Państwo w załączonym regulaminie oraz na stronie: https://odnalezionewtlumaczeniu.pl/regulamin/ 

Nagroda za Twórczość Translatorską związana jest z Gdańskimi Spotkaniami Literackimi „Odnalezione w tłumaczeniu” i to właśnie podczas festiwalu poznamy jej laureatów. Szósta edycja Spotkań odbędzie się 20 – 22 kwietnia 2023 r.  

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022