12 sierpnia 2022

Nagroda “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód” i nowa książka "Zamiast czekać, zacznij żyć".

Wraca Nagroda “Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”

Fundacja im. ks. Jana Kaczkowskiego oraz Miasto Sopot ogłaszają kolejną edycję konkursu o Nagrodę “Okulary ks. Kaczkowskiego”. To nagroda dla osób, które nie widzą przeszkód, by bezinteresownie działać na rzecz drugiego człowieka. Zgłoszenia można przesyłać do19 sierpnia.

Chociaż działaniom ks. Jana Kaczkowskiego towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać. Pomimo wady wzroku, widział drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego i wykluczonego.

Dziś szukamy ludzi takich, jak On. Ludzi, którzy bezinteresownie czynią dobro i walcząo godność i równość. Mówi się o nich, że to siłacze o wielkich sercach, złoci ludzie. Żyją obok nas, zmieniając świat na lepsze. Nie widzą przeszkód, choć ich uważne oczy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Wyruszamy, by ich odnaleźć i pokazać światu.

Wśród nas jest wielu takich ZWYKŁYCH NIEZWYKŁYCH ludzi to dla nich jest ta nagroda!

Znasz kogoś, kto zasługuje na takie wyróżnienie? Koniecznie nam o tym powiedz!

Kandydatów można zgłaszać poprzez formularz dostępny na stronie fundacjakaczkowskiego.org/nagroda  do 19 sierpnia br.Laureata poznamy 14 września br. w Sopocie na uroczystej gali, której towarzyszyć będzie premiera filmu „Johnny”, opowiadającego o życiu ks. Jana Kaczkowskiego.

Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną, ufundowaną przez Miasto Sopot, Miasto Puck oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.


 

Polecamy również najnowszą książkę ks. Jana Kaczkowskiego Zamiast czekać, zacznij żyć.

Ksiądz, dla którego całe życie najważniejszy był drugi człowiek, pokazuje nam jak ważne są relacje, czułość i bliskość. 

 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022