27 marca 2019

Nagroda Literacka im. Janusza Zajdla - edycja 2019 nominacje

Jeszcze tylko do niedzieli 31 marca można oddawać głosy na najlepsze polskie opowiadania i powieści roku 2018, kandydujące do Nagrody im. Janusza A. Zajdla - najstarszej nagrody literackiej przyznawanej przez czytelników polskiej fantastyki. Głosy przyjmowane są poprzez formularz na stronie www.zajdel.art.pl

Nominować można do 5 ulubionych powieści i opowiadań.

 

Listę utworów nominowanych do Nagrody poznamy w sobotę 27 kwietnia na Pyrkonie, a zwycięzców w obu kategoriach wybiorą uczestnicy Polconu 2019, który odbędzie się w dniach 8-11 sierpnia w Białymstoku.

 

Nagrodę literacką Fandomu Polskiego przyznano po raz pierwszy w roku 1985 Januszowi A. Zajdlowi za powieść Paradyzja. Niestety, jej zdobywca, ceniony autor socjologicznego nurtu SF oraz fizyk jądrowy, zmarł, zanim zdążył odebrać Nagrodę. Po jego przedwczesnej śmierci kluby fantastyki postanowiły, że odtąd nagroda literacka dla najlepszych polskich autorów będzie nosiła imię Janusza A. Zajdla. Jadwiga Zajdel, wdowa po patronie Nagrody, do dziś nie nie opuszcza corocznego ogłoszenia Nominacji, a na Polconach wręcza statuetki zwycięzcom.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022