02 stycznia 2024

Najważniejsze zapowiedzi 2024 roku - Wydawnictwo Czarna Owca, Echa, ToTamto i SeeYa

W 2024 roku będziemy kontynuowali nasze bestsellerowy serie wydawnicze, ale nie zabraknie również nowych autorów i nowych trendów. Mamy dla Państwa szereg książek z azjatyckim tłem i klimatem. Będzie też coś dla miłośników horroru, jak również literatury faktu i beletrystyki. Nie zawiedziemy także na polu psychologii, która jest naszym niezaprzeczalnym konikiem.

 

Czarna Owca

 

Kryminał

Niezmiennie w nadchodzącym roku 2024 stawiamy na kryminały, bo z tym najbardziej nas kojarzycie. Rok rozpoczniemy świetnym Nielatem Piotra Kościelnego.

Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Szara rzeczywistość i bieda. Nastoletni Michał musi poświęcić wiele, by przetrwać w otaczającym go świecie.

Policjanci z wydziału zabójstw komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzą sprawę zabójstwa znanego aktora. Mężczyzna został znaleziony w melinie w centrum miasta. Komisarz Nawrocki zwany „Chartem” nie ma pojęcia, że będzie to najtrudniejsze śledztwo w jego dotychczasowej karierze. Równocześnie wydział prowadzi śledztwo w sprawie znalezionych zwęglonych zwłok nastolatka.

Co łączy te dwie sprawy? Jaką tajemnicę zabrał do grobu aktor? Co sprawiło, że Michał musiał podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję?


Jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów 2024 roku jest powieść Vincenta V. Severskiego. Kolejnej cześć nowej serii szpiegowskiej rozpoczętej powieścią Plac Senacki 6 PM , której akcja toczyć się będzie w Serbii i Chorwacji spodziewać się możecie w drugiej połowie roku.

Październik 1990 roku. Z bazy Zapadnaja Lica na dalekiej północy ZSRR wypływa najpotężniejszy okręt podwodny Dymitr Doński, dowodzony przez asa floty morskiej kapitana Golicyna.

Jednostka ma na pokładzie ogromny arsenał atomowy, który może zachwiać równowagą sił światowych mocarstw. To mocno niepokoi Waszyngton i Londyn. Sojusznicy podnoszą stopień gotowości i analizują sytuację.

W ZSRR panują głasnost i pierestrojka, a u władzy jest Michaił Gorbaczow, który zapowiedział koniec zimnej wojny.

Amerykanie i Brytyjczycy za wszelką cenę muszą ustalić motywy Rosjan. Wszystkie drogi prowadzą do Helsinek.

Do gry wkracza MI6, który wysyła tam swojego najlepszego agenta, Martina.

Rozpoczyna się gra wywiadów, a w tle upada Związek Radziecki i rodzi się nowe imperium – podwaliny państwa rosyjskiego Putina.


W połowie roku wyczekujcie trzeciej części nowatorskiej trylogii Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa pt. Miraż, w której spotkamy się jeszcze raz z zaskakującą parą śledczą: mentalistą Vincentem Walderem i policjantką Miną.

Zapowiada się też wspaniała dawka emocji od Przemysława Piotrowskiego. Autor powróci z serią z Igorem Brudnym w roli głównej i będzie to powrót podwójny, bo 2024 rok przyniesie dwie kolejne części tej serii. Autor będzie miał również coś dla fanów Luty Karabiny, tom 3 nie każe na siebie długo czekać…

Jeśli przypadł Wam do gustu Poszukiwacz Zwłok Mieczysława Gorzki, to w 2024 r. spodziewajcie się jego kontynuacji – Wilczyca już się skrada.

Wszystkim którzy lubią trzymające w napięciu kryminały, Marta Zaborowska zaprezentuje swoją nową powieść - Sześć powodów by umrzeć. To historia tajemniczej śmierci, ciemnych sekretów i misternej sieci kłamstw, którą przeczytacie jednym tchem.

Nowym autorem w naszym Wydawnictwie jest Stefan Darda – autor książek grozy i fantastyki, którego książki są już Wam pewnie dobrze znane. Już w lutym ukaże się wznowienie Zabij mnie, tato a w kolejnych miesiącach Nie zawiedź mnie, tato oraz Wybacz mi, tato.

Powitamy również na naszym wydawniczym pokładzie Artura Urbanowicza i Tomasza Sablika, którzy zabiorą Was do mrocznego świata psychologicznego horroru. Bać możecie się tylko duchów, które wypełzną z kart ich książek, bo fabuła i styl pisarstwa to prawdziwy majstersztyk.

W nadchodzącym roku nie zabraknie również tematyki szpiegowskiej. Marcin Faliński zabierze nas w świat niespodziewanych akcji agencji wywiadu w swojej kolejnej książce Ostatni azyl. Robert Michniewicz również nie zawiedzie swoich czytelników oddając w ich ręce Dolinę szpiegów, powieść rozgrywającą się w czasie II Wojny Światowej.

Z nową książką powróci Marcin Silwanow. Wielowątkowy i trzymający w napięciu kryminał pt. Wiatr już w maju będzie dostępny dla miłośników kryminalnych zagadek Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Wszystkich z Was czekających na kolejne kryminały naszych bestsellerowych zagranicznych autorów, nie pozostawimy nieusatysfakcjonowanych.

Mroźna skandynawska atmosfera powróci za sprawą Burzowej góry Lizy Marklund. To ostatnia część trylogii opowiadająca o Stenträsk w północnej Szwecji i dramacie, w którego centrum znajduje się szef policji Wiking Stromberg.

Nasza flagowa Czarna Seria wzbogaci się w tym roku również o 8 już część bestsellerowej kolekcji duetu autorskiego Hjorth & Rosenfeldt - Wina, którą nosisz.

Po dłuższej przerwie pojawi się również, wyjątkowo przez czytelników lubiany, Håkan Nesser. List z Monachium to powrót duetu śledczego Barbarotti–Backman. Jak odnajdą się w kryminalnej zagadce godnej mistrzyni Agaty Christie? Zobaczycie sami!

Dla fanów mocniejszych historii w stylu trylogii #4MK również coś się znajdzie. J.D. Barker powróci aż z dwoma tytułami. Opuszczona oraz Gra na antenie to bezwzględny must have miłośników dobrze skonstruowanych, trzymających w napięciu historii i wiarygodnych bohaterów.

Im dalej w kryminalny świat Wydawnictwa Czarna Owca, tym mroczniej i bardziej makabrycznie, więc kogo nie może i w tym roku zabraknąć, kto jest mistrzem przerażenia? Macie rację! C.J. Tudor. Debit to mrożący krew w żyłach thriller, który nie da się odłożyć.

 

Psychologia

Psychologia i poradniki to następna z kategorii, której u nas najczęściej szukacie, więc postaramy się i w tym roku nie zawieść Waszych oczekiwań. Tym razem wprowadzimy trochę innowacji i przeniesiemy się w azjatyckie kręgi kulturowe, aby przybliżyć Wam tajniki sztuki lepszego życia i drogi do długowieczności. Kaki Okumura Japońska sztuka równowagi. Sposób na długie życie to książka, która zrewolucjonizuje sposób dbania o siebie oraz pomoże odnaleźć spokój, poczucie
spełnienia i zadowolenie z życia. Pięknie ilustrowany przewodnik prezentuje cztery filary japońskiego stylu życia: odżywianie, ruch, odpoczynek i relacje społeczne.

Wabi Sabi autorstwa Nobuo Suzuki. Pisarz i filozof zanim poświęcił się pisaniu o kreatywności i rozwoju osobistym, studiował sztukę i literaturę w Europie. Uwielbia grać na fortepianie, podróżować po świecie i spędzać czas ze swoimi kotami. Jego książka traktuje o tkwiącym w niedoskonałości pięknie oraz o tym, jak zrozumienie tego pojęcia może dogłębnie zmienić nasze życie.

W kategorii psychologii nie zabraknie również wieloletnich autorytetów tej dziedziny. Już z w drugim kwartale Trudne związki autorstwa Wojciecha Eichelbergera i Małgorzaty Szcześniak.

 

Literatura faktu

2024 rok będzie w naszym Wydawnictwie obfitował w publikacje literatury faktu, której niesłabnąca popularność nie dziwi zupełnie. Nasze propozycje to przede wszystkim Kocia muzyka. Chóralna historia pogromu krakowskiego autorstwa Joanny Tokarskiej-Bakir. Znana wszystkim autorka, antropolożka kultury i religioznawczyni nominowana do Nagrody Literackiej NIKE pochyla się w swoje dwutomowej monografii nad kolejnym ciekawym i wielowymiarowym faktem historycznym.

Kolejny mocny tytuł tej kategorii to Śmierć przez grzeczność Geeny Davis, dwukrotnej zdobywczyni Oscara i ikony ekranu, najbardziej znanej z kultowego do dziś filmu Thelma i Louise. Zaskakujący pamiętnik i opowieść jej „podróży do złego” – od niezwykle grzecznego dzieciństwa po role, które dodały jej siły, by stać się potęgą w Hollywood. To wzruszająca opowieść o życiowej podróży jednej kobiety, która walczyła o siebie od dzieciństwa, a ostateczną jej walką była ta o kobiety na całym świecie.

Pozycją zasługującą na wyjątkową uwagę będzie również Guma Niny Simon. Autor Warren Ellis to światowej sławy scenarzysta komiksowy i telewizyjny oraz pisarz, jak również wielokrotnie nagradzany muzyk i kompozytor. Książka przedstawia nieoczekiwaną i inspirującą historię kawałka gumy do żucia. Z wprowadzenia do niej napisanego przez Nicka Cave'a dowiadujemy się, jak Warren zamienił pamiątkę, wyrwaną z fortepianu swojej idolki w chwili zachwytu, w autentyczny totem, który towarzyszy mu w karierze przez lata.

 

Literatura

W nadchodzącym 2024 roku nie zabraknie również beletrystyki obyczajowej oraz pozycji z literatury pięknej, które na stałe goszczą w kanonie naszego Wydawnictwa.

Wspomnijmy tutaj chociażby o Kuchni książek Kim Jee Hye, koreańskiej autorki. To obyczajowa historia, w którą wplecione są obawy, emocje, doznania wyrażane w epizodach dotyczących osób odwiedzających „Kuchnię Soyangri Books”.

Wielomilionowy bestseller Nigdy nie obiecywałam ci ogrodu pełnego róż Joanne Greenberg to współczesna klasyka opowiadająca o zmaganiach młodej kobiety ze schizofrenią. Książka po raz pierwszy opublikowana w 1964 roku, teraz wzbogacona o przedmowę Esmé Weijun Wang.

Nowa powieść erotyczna, której również tak jak my nie będziecie mogli się oprzeć to Dirty Diana oparta na popularnym feministycznym podcaście erotycznym, w którym występuje Demi Moore. Bodźcem do tej historii była świadomość duetu autorek, że nawet w XXI wieku w ramach edukacji seksualnej nie uczy się dziewcząt i kobiet o kobiecych pragnieniach ani własnych potrzebach, ale też chęć opowiedzenia historii o pożądaniu w wieloletnich związkach i małżeństwie.

 

ECHA – imprint literacki Wydawnictwa Czarna Owca

W 2024 roku wprowadzimy do literackiego świata nowe fantastyczne i nagradzane powieści literatury światowej. Oczkujcie powieści dobrze Wam znanej już argentyńskiej autorki Mariany Enriquez, która odwiedziła Polskę w ramach Festiwalu Conrada. Zejście w dół jest najgorsze to jej pierwsza powieść, która w listopadzie będzie dostępna na polskim rynku wydawniczym. Powieść miesza w równych proporcjach świat mroku, miłosnych ekscesów i skrajności (obojętności i nadmiernej namiętności) z mistycznym gotykiem literackim, rozciągający się od sposobu opisu niektórych postaci, aż po przerażające wizje głównego bohatera tekstu, dręczonego wizjami mrocznych istot, które odwiedzają go od czasu do czasu.

Najbardziej wytrawni fani literackich doznań z pewnością czekają na powieść Marlona Jamesa Wiedźma Księżyca, Król Pająk. Po części opowieść przygodowa, po części kronika niezłomnej kobiety, która nie kłania się żadnemu mężczyźnie, to fascynująca powieść, która bada władzę, osobowość i miejsca, w których się one nakładają.

 

To Tamto – imprint dziecięcy Wydawnictwa Czarna Owca

Z radością wkraczamy w kolejny rok działalności ToTamto, imprintu Wydawnictwa Czarna Owca z książkami dla dzieci.

Przygotowaliśmy czternaście tytułów dla trzech grup wiekowych. Oprócz edukacyjnych książek non fiction mamy w planach powieść graficzną, książki obrazkowe, a także opowieści narracyjne. Na szczególną uwagę zasługuje bestseller „New York Timesa”, wyjątkowo uroczy picture book pod tytułem Nocny Rycerz autorstwa Christophera Denise’a. To uhonorowana Medalem Caldecotta opowieść o małym Sowiątku, które od zawsze chciało być prawdziwym  rycerzem. Książka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, ale polecamy ją bez względu na wiek.

Dla nieco starszych miłośników pięknych historii polecamy opowieści o krótkonogim i bezskrzydłym ptaszku – Skowronce Hopce, która musiała przeciwstawić się przeciwnościom losu i ratować swoich przyjaciół i ich wspólny dom. Opowieści zostały zainspirowane prawdziwą historią chłopca, który urodził się bez rąk i z bardzo krótkimi nogami. Jego biologiczna rodzina opuściła go, jednak został adoptowany i był wychowywany przez kochających ludzi w życzliwej atmosferze.

W tym roku także mamy dwie wspaniałe typowo dziewczyńskie propozycje. Pierwsza z nich to powieść graficzna Elektra o dziewczynce, która nie bała się podążać za swoimi marzeniami i mimo naprawdę wielu przeciwności pokazała wszystkim, że nie warto się poddawać, i że należy walczyć o to, co się kocha. Druga książka to, pozycja, którą powinna przeczytać każda dziewczyna – Pierwsza miesiączka. To historia dwóch przyjaciółek, które spotykają na swojej drodze  "potwora”, czyli pierwszą miesiączkę. Każda z nich radzi sobie z tym wyzwaniem na swój sposób, ale wzajemnie się wspierając i mogąc liczyć na pomoc bliskich.

W sekcji non fiction przygotowaliśmy wiele propozycji edukacyjnych dla fanów ciekawostek, zdobywania wiedzy i rozwoju. Są to między innymi publikacje: o tym jak jedzą i śpią zwierzęta; o topniejącym kontynencie, czyli Antarktydzie; dla fanów samolotów i latania, czyli książka Zapytaj pilota czy Świat na spokojnie, czyli publikacja z mnóstwem porad i ćwiczeń dla małych nerwusów lub dzieci, które muszą radzić sobie z lękami. Zaś dla tych, którzy nie lubią siedzieć w domu mamy
publikację Odkrywanie natury, która zawiera wiele ciekawostek oraz zabaw i zadań do wykonania na świeżym powietrzu.

 

SeeYA – imprint młodzieżowy Wydawnictwa Czarna Owca

Nasz flagowy tytułu poprzedniego roku i Wasz ulubieniec Young Adult, Mallaroy, doczeka się w 2024 roku trzeciej części, kończącej tę trylogię.

Szkoła imienia Flanagana Mallaroya straciła swoją beztroską atmosferę. Erin Lanford desperacko próbuje odkryć, dlaczego coraz więcej uczniów znika w niewyjaśnionych okolicznościach, jednocześnie wciąż ukrywając własne człowieczeństwo i udając, że nie czuje absolutnie nic do pewnego perfidnego Wampira. Daleko za murami placówki, zmiennokształtnej Alei Lanford zaczyna brakować sił na szukanie prawdy wśród politycznych kłamstw. Kiedy kilka miesięcy wcześniej nastoletnie bliźniaczki zamieniły się miejscami, miało to być tylko na chwilę. Teraz znajdują się po przeciwnych stronach przerażającego konfliktu. Nim rok szkolny dobiegnie końca, złamane zostaną obietnice, serca i kości.

Kolejna pozycja to Y/N Esther Yi. Bohaterka tej debiutanckiej powieści, mieszkająca w Berlinie Amerykanka o koreańskich korzeniach, zostaje zaciągnięta na koncert popularnej grupy k-popowej. Wydarzenie to szybko zmienia się w niemalże religijne doświadczenie, a ona sama czuje niewiarygodną więź z jednym z członków – młodym mężczyzną o pseudonimie Moon. Od tego momentu jest w stanie poświęcić dla niego wszystko, a swojemu uczuciu upust daje między innymi
poprzez pisanie fanfiction z bohaterką, z którą każdy może się utożsamić – Y/N (your name – twoje imię).

 

 

 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022