04 sierpnia 2023

"Narodowcy. Z ulic na szczyty władzy". Premiera 6 września

6 września premiera najnowszej książki Mariusza Sepioły

Narodowcy. Z ulic na szczyty władzy

Ta książka nie powstała, by wywołać skandal. Opisuje to, co właśnie wymyka się spod kontroli. 

Robert ciągnie kasę z państwa i robi biznes z „Boga, honoru i ojczyzny”. Jacek latami głosi narodową nowinę z ambony. Grzegorz nie ma nic przeciwko kobietom, a Aleksander przeciw gejom, ale…

Dlaczego ruchy narodowe w Polsce rosną w siłę? Czym urzekają kolejne pokolenia i jakie sztuczki stosują, by nimi sterować? Kto dolewa im politycznego paliwa? I jak to w ogóle możliwe, że prawicowi ekstremiści dochodzą do władzy?

Dziennikarz śledczy Fronstory.pl, autor bestsellerów rusza tropem polskich nacjonalistów, demaskując ich hipokryzję i metody kamuflażu. Nie działa z bezpiecznej odległości – idzie z nimi w marszach, rekrutuje się do ich obozu, ujawnia ich tajemnice. Skorumpowani aktywiści, polityczni karierowicze, ślepi przedstawiciele Kościoła, szeregowi fanatycy „białej rasy” – oto wizja Polski za rogiem.

„Narodowcy” to brutalnie szczery reportaż o narodowym samouwielbieniu, fobiach i uprzedzeniach. O tym, jak podżega się do przemocy i w kim widzi się wroga. Reporterski barometr, który bada polskie emocje i niezabliźnione rany. Opowieść o nienawiści, która w każdej chwili, niczym bomba atomowa, może doprowadzić do kolejnej katastrofy.


Jaka jest polska skrajna prawica? Co ich napędza? W co wierzą? Kogo nienawidzą? Czemu sięgają po przemoc? Na te i wiele innych pytań Mariusz Sepioło odpowiada w książce, od której nie sposób się oderwać. W czasach, kiedy nie tylko przez Polskę płynie coraz wyższa brunatna fala, jest to lektura obowiązkowa. 

Katarzyna Kasia, wykładowczyni, publicystka

Człowiek to zagadka – mówi o skinie, który skatował bejsbolem niewinnego chłopaka, nauczycielka stająca w jego obronie. Mariusz Sepioło próbuje wyjaśnić w swojej książce tę zagadkę: jak od skinów grasujących po zmroku na ulicach polskich miast doszliśmy do Roberta Bąkiewicza brylującego 1 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego. Gdzie jako społeczeństwo popełniliśmy błąd? Ta książka pomaga znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Szymon Jadczak, dziennikarz śledczy

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022