15 stycznia 2016

Nasza wystawa jedzie do Raciborza!

Wystawa „Nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka”
kategoria: Wystawy
terminy wydarzenia: 29.01-29.02.2016
godz.: 10:00
miejsce: Galeria GAWRA, ul. Kasprowicza 12
organizator: Galeria Gawra, MiPBP w Raciborzu
 

„Zerwijmy z wizerunkiem nudziarzy z obgryzionymi tomiskami pod pachą. Nie bądźmy smutni, brzydcy i zakurzeni. Lansujmy się radośnie!” – głoszą słowa manifestu Grupy Twórczej Qlub Xsiążkowy, autorów wystawy „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”, którą można już oglądać w raciborskiej bibliotece!

- Na wystawie zobaczymy znanych przedstawicieli świata kultury, takich jak Mariusz Szczygieł, Zygmunt Miłoszewski, zespół Piersi czy Joannę Bator oraz zwykłych entuzjastów czytelnictwa, pozujących z książką w łóżku lub w innej ciekawej scenerii – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

„Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” to kampania społeczna promująca czytanie, zrealizowana przez Grupę Twórczą Qlub Xsiążkowy, uznana za najlepszą kampanię społeczną 2011 r. W wyniku pasji kilkorga miłośników dobrej literatury, powstał najpierw kalendarz a następnie wystawa fotografii, która odwiedza najważniejsze miejsca na kulturalnej mapie Polski.

Teraz także w Raciborzu! Wystawę można oglądać w Galerii GAWRA, mieszczącej się na pierwszym piętrze biblioteki przy ul. Kasprowicza 12, od poniedziałku do piątku w godz. 10-18 oraz w soboty w godz. 9-15. Wystawa będzie dostępna do końca lutego.Wstęp wolny.

Na koniec dodajmy jeszcze jasno i wyraźnie: „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”

[źr. https://www.biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/981-wystawa----nie-czytasz--nie-ide-z-toba-do-lozka---.html]

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022