08 lutego 2023

Nie jesteśmy sami... "Kontakt" zbliża się wielkimi krokami.

"Kontakt" Carla Sagana, jednego z najpopularniejszych amerykańskich astronomów i popularyzatorów nauki, to oszałamiająca wizja przyszłości, która może nadejść... 

Pamiętacie film "Kontakt" z Jodie Foster? Został luźno oparty na tej powieści.

"Kontakt" to literatura wymagająca, napisana przez naukowca i oparta na silnych naukowych fundamentach. Jeśli czytacie Lema i Asimova to powinno się Wam spodobać.

Nie jesteśmy sami... Długo nas obserwowali, teraz chcą nas spotkać i osądzić…

Początkowo wydawało się to niemożliwe – kiedy pracująca w ramach programu SETI w centrum radioteleskopów w Nowym Meksyku dr Eleanor Arroway informuje o odebraniu sygnału od obcej cywilizacji, nikt nie dowierza w prawdziwość jej odkrycia. Szybko okazuje się jednak, że odebrany sygnał nie może być przypadkowy, bowiem zawiera ciąg liczb pierwszych i pochodzi z systemu Wega oddalonego od Ziemi o 26 lat świetlnych. Sprawa nabiera światowego rozgłosu, a kiedy w trzeciej z kolei wiadomości od obcych odkryto zakodowane informacje potrzebne do zbudowania statku kosmicznego, którym prawdopodobnie będzie można dotrzeć na spotkanie z tymi, którzy wysłali wiadomość, wydarzenia nabierają tempa.

Rządy amerykański i sowiecki rozpoczynają wyścig o skonstruowanie swoich modeli statku, w tajemnicy swoją wersję przygotowują Chińczycy… Tyle że na całym świecie powstają ruchy sprzeciwiające się tej podróży, głoszące, że spotkanie z obcymi nieodwołalnie zmieni ludzką cywilizację…

„Powieść oszałamiająca rozmachem wizji przyszłości”. – „Los Angeles Times”

„Zadziwiająco ekscytująca, precyzyjna i zaangażowana książka”. – „New York Times Book Review”

„Odważna eksploracja tajemnic wszechświata… Ekscytująca przygoda”. – „Publishers Weekly”

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022