17 lutego 2023

"Nie rozbiłam Beatlesów" - Yoko Ono kończy 90 lat!

18 lutego 2023 roku Yoko Ono, najsłynniejsza kobieta z grona żon Beatlesów obchodzi 90 urodziny!

"Przez wiele lat cały świat mnie nienawidził. Robiono zemnie potwora. Musiałam sobie z tym radzić. Inaczej pozostałobymi jedynie wycofać się i uciec, a tego wyjścia  nigdy nie brałam pod uwagę".

Yoko Ono w wywiadzie dla Daily Mail Online

Inny cytat z Daily Mail Online świadczy o ironii i poczuciu humoru Ono:

„Nie mogłam rozbić Beatlesów. Takimi małymi dłońmi jak moje nie da się potłuc czterech mężczyzn”.

Czy bycie żoną Lennona, McCartneya, Harrisona albo Starra było szczęśliwym zrządzeniem losu czy raczej przekleństwem?

W swojej muzycznej twórczości Beatlesi odmieniali słowo „miłość” przez wszystkie przypadki. Byli twórcami największych hitów o miłości: „All My Loving”, „If I Fell” czy „All You Need is Love”. Pisali je dla kobiet, będących jednocześnie ich żonami, muzami i towarzyszkami – kochanymi przez muzyków i nienawidzonymi przez cały świat groupies.

Żony Beatlesów żyły w cieniu swoich sławnych mężów, na co dzień stawiając czoła ich nałogom i słabościom. Każdy zna ich jako wielkich muzyków. One poznały wszystkie strony ich osobowości – również te najmroczniejsze.

Poznaj słynną czwórkę z Liverpoolu z zupełnie innej strony. Bo nikt nie wiedział o nich tyle, co ich własne żony.

Żony Beatlesów. Kobiety, które pokochali Lennon, McCartney, Harrison i Starr  (autor Marc Shapiro, tłumaczenie Malina Drasek-Kańska) premiera 12 kwietnia 2023 roku.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022