16 października 2023

Niech się wstydzi ten, komu się kojarzy!
Premiera „Póki śnieg nas nie rozłączy” Alka Rogozińskiego

Róża Krull załamana! Tego nie spodziewał się żaden fan tej wiecznie optymistycznej i szalonej bohaterki komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego. „Już jej nieśli suknię z welonem”, a tu nagle – porzucenie przed ołtarzem… Czy na pewno? Róża otrzymuje krótki liścik przekazany przez jakiegoś nastolatka od tajemniczej postaci rodem z fantastyki dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że jej wybranek został porwany! Co teraz zrobi sławna autorka powieści kryminalnych? Alek Rogoziński nakładem Skarpy Warszawskiej przychodzi do czytelników z 6 tomem przygód Róży Krull!

To miał być najszczęśliwszy dzień w życiu Róży Krull! Gotowa już była suknia z welonem, w urzędzie stanu cywilnego na pisarkę czekała rodzina i przyjaciele, a w eleganckiej restauracji kucharze i kelnerzy kończyli przygotowywanie weselnej uczty. Do szczęścia zabrakło tylko jednego: pana młodego. Kto i dlaczego porwał narzeczonego Róży? Krull zaczyna śledztwo, a wspierają ją znane już fanom pisarza, ale i całkiem nowe postaci – każda barwna o rozbudowanym portrecie psychologicznym, obfitującym w groteskowe i zabawne przywary.

Wśród nich: Paweł „Pepe” Kwiatek – agent Róży mający najpierw nadzieję, że jego pracodawczyni szybko wróci do dobrej formy i przestanie być smętną Mazepą, a gdy to już nastąpiło, pałający ochotą, by ją zabić; Mariusz „Mario” Kosek – szef agencji PR „360 stopni” i przyjaciel Róży uważający, że zamiast szlochać w  poduszkę, pisarka powinna założyć sobie konto na Tinderze; Cecylia Jodełka – gosposia Krull licząca skrzętnie na to, że tragedia chlebodawczyni przywróci ją na łono dewocyjnych wyznawczyń katolicyzmu i co rusz cytuje długie historie wszystkich świętych Kościoła Katolickiego, wprowadzając w rozbawienie i prowokując liczne niestosowne skojarzenia u wszystkich (nie)zainteresowanych. Na pierwszym planie i w tle pojawiają się natomiast liczne postaci ubarwiające akcję swoimi dziwacznymi „wystąpieniami”, takie jak Patrycja „Patti” Garnicky – pochodząca z Polski żona amerykańskiego multimilionera, przekonana, że można sobie zmyślić cały życiorys i nikt tego nie zauważy…

 

Boleśnie zabawny i aktualny Alek Rogoziński

W swojej najnowszej powieści kryminalnej Alek Rogoziński nie przebiera w słowach i środkach – wszystko, aby utrzymać się na stałym, wysokim poziomie, do którego przywykli jego czytelnicy. Za komicznymi postaciami kryją się archetypy znane w popkulturze od lat, ale wciąż eksploatowane przez Rogozińskiego na nowe sposoby, co trafia bezpośrednio w serca czytelników i na stałe się w nich zadomawia. Szósty tom opowieści o przygodach Róży Krull to kolejny popis kunsztu komediowego i wyczucia sytuacji w branży rozrywkowej…

Skojarzenia z prawdziwymi zdarzeniami oraz osobami są jak najbardziej przypadkowe! – tak twierdzi niezmiennie Alek Rogoziński w swoich kolejnych komediach kryminalnych, naszpikowanych czarnym i bezlitośnie figlarnym poczuciem humoru. I czemuż mielibyśmy mu nie wierzyć? Niech się wstydzi, komu się kojarzy! Cóż przecież może mieć wspólnego z naszą rzeczywistością natchniona duchowo piosenkarka, głosząca dyrdymały o podlewaniu wewnętrznego krokusa dobrymi myślami, czy też polska żona amerykańskiego męża, która postanowiła pogmerać nieco przy swoim życiorysie i stworzyć go na nowo, aby w ten sposób wmówić przemysłowi rozrywkowemu, że jest gwiazdą?

Wiem, że w świecie literatury panują inne rules i można być ugly. Albo fat. I wyglądać jak homeless. Ale w prawdziwym celebs world, image jest kluczowy. Pani może nosić tę kreację od God knows who, ale ja muszę mieć zawsze na sobie fresh Chanel, Dior or Balmain. Moi followers tego ode mnie oczekują. Jestem dla nich źródłem inspiracji. To odpowiedzialny job. – mówi jedna z nich. Czy to się może komukolwiek z czymkolwiek kojarzyć? Chyba tylko freakom szukającym dramy!

„Póki śnieg nas nie rozłączy”

I ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci…

Czy Róży uda się złożyć w końcu przysięgę małżeńską, czy nad jej życiem miłosnym wisi nieprzezwyciężone fatum, które dopomina się o swoją ofiarę? Przekonajcie się sami – dorzućcie najnowszą komedię kryminalną Alka Rogozińskiego do Waszej kupki książek na sezon jesienno-zimowy i bawcie się NIEPRZYZWOICIE DOBRZE!


Alek Rogoziński - Pisarz, znany głównie jako twórca komedii kryminalnych i powieści obyczajowych. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem Ukochany z piekła rodem, zdobywając nim pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK. Do jego najpopularniejszych powieści należą: Jak Cię zabić, kochanie?, Teściowe muszą zniknąć, Nieboszczyk sam w domu, Zbrodnia w wielkim mieście i Babka z zakalcem. W 2019 roku jego kryminał Raz, dwa, trzy... giniesz ty! doczekał się inscenizacji teatralnej. W sumie książki sygnowane jego nazwiskiem rozeszły się już w nakładzie ponad pół miliona egzemplarzy. Prywatnie jest wielbicielem podróży, Madonny i Jima Morrisona, herbaty Earl Grey, włoskiej kuchni, bowlingu i wszelkich gier karcianych.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022