25 maja 2023

"Niezwykła wędrówka Harolda Fry" - powieść nominowana do Man Booker Prize!

14 czerwca na księgarskie półki i w ręce czytelników trafi powieść Rachel Joyce Niezwykła wędrówka Harolda Fry w tłumaczeniu Tomasza Maciosa. Już 16 czerwca do kin trafi ekranizacja powieści z Jimem Broadbentem i Penelope Wilton w rolach głównych.

W filmowej adaptacji wystąpili zdobywca Oscara Jim Broadbent ("Iris") i Penelope Wilton ("Downton Abbey"). Za reżyserię odpowiada Hettie Macdonald ("Doktor Who"), za scenariusz - autorka książki Rachel Joyce.

- Kiedy przeczytałam niesamowitą powieść Rachel Joyce od razu poczułam, że chcę zrobić na jej podstawie film.  Rachel przygląda się tematom żalu, straty, poczucia winy i uzdrowienia - jest w tym coś tak niesamowicie uniwersalnego, a Harold jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Odważnie wkraczając w nieznane, pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych - mówi reżyserka filmu Hettie Macdonald.

  • Nominowana do Man Booker Prize
  • Prawie 4 miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie!

 

Inspirująca powieść poruszająca najczulsze struny

 

Nadzieja jest podróżą

List, który zmienił wszystko, przyszedł we wtorek. Zamiast wysłać krótką odpowiedź, Harold Fry postanawia ruszyć na drugi koniec kraju. Wierzy, że dzięki temu Queenie będzie żyć. 

Proszę jej powiedzieć, że Harold Fry jest w drodze. Wystarczy, że będzie czekać. Ponieważ mam zamiar ją uratować, rozumie pani. Ja będę maszerował, a ona musi żyć.

Harold nigdy nie robił niespodzianek, ostatnio nawet nie wychodził z domu. Teraz idzie bez mapy ani telefonu, w coraz bardziej znoszonych żeglarskich butach – do kobiety, która kiedyś go uratowała. Samotna wędrówka staje się okazją do poznania wielu ludzi – ich radosnych wspomnień i nieszczęśliwych historii – a przede wszystkim zrozumienia i uratowania siebie.


O Autorce:

Rachel Joyce jest brytyjską pisarką, autorką bestsellerowych, wielokrotnie wyróżnianych historii. Wszystkie jej książki sprzedały się w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 36 języków. Marzeniem panny Benson podbiła serca polskich czytelniczek. 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022