28 kwietnia 2024

Niezwykłe życie Nellie Bly. Dziennikarka, która wyprzedziła epokę - Premiera już 15 maja

Wzięli cię za niepoważną, gdy przeczytali list od ciebie, w którym pisałaś: „Jadę do Nowego Jorku”.

Wzięli cię za głupią w tym mieście wielkich możliwości, gdy zgłosiłaś się jako reporterka do redakcji „New York Worlda" gazety należącej do Josepha Pulitzera.

Kobieta? Z prowincji, bo tak myśleli o Pittsburghu mieszkańcy Nowego Jorku końcem XIX wieku?

Teraz sama, w męskim świecie, musisz dotrzeć do sedna swojej historii i udowodnić, co dla ciebie znaczy free american girl.

Poznaj historię Nellie Bly - dziennikarki, która dla śledztwa dała się zamknąć w zakładzie psychiatrycznym. Reportaż, który potem powstanie, nie tylko poprawi sytuację zamkniętych na wyspie chorych kobiet lecz także przejdzie do historii dziennikarstwa.

Bly stała się ikoną, demaskując nadużycia władzy i walcząc o sprawiedliwość. Podróżowała po świecie, przeżywając liczne przygody, a w apogeum popularności sama okrążyła świat dookoła i zrobiła to znacznie szybciej niż Phileas Fogg bohater opowieści Juliusza Verne’a.

 

Premiera książki Niezwykłe życie Nellie Bly. Dziennikarka, która wyprzedziła epokę (aut. Nicola Attadio, tłum. Mateusz Kłodecki) już 15 maja.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022