10 czerwca 2024

Nocna zmiana, czyli brytyjski debiut polskiej autorki

3 lipca 2024

NOCNA ZMIANA

Ania Bas

 

Z radością informujemy, że już 3 lipca ukaże się polskie wydanie powieści "Odd hours" Ani Bas!

 

***

Londyńskie życie Gosi Golab to pasmo klęsk. Chłopak złamał jej serce. Praca na kasie niszczy jej duszę. Rozwód rodziców rujnuje jej finanse, bo ojciec regularnie prosi o pieniądze. W dodatku współlokatorka oskarża ją o morderstwo (Gosia to wie, bo regularnie czyta jej pamiętnik).

Gosia jednak się nie poddaje. Postanawia zmienić swoje życie. Przecież wszechświat nagradza dobrych ludzi.

No właśnie... problem w tym, że Gosia Golab nie jest szczególnie dobrym człowiekiem.

 

"Nocna zmiana" brawurowo łącząca zmysł obserwacji Doroty Masłowskiej i humor rodem z kartek Dziennika Bridget Jones, to anglojęzyczny debiut powieściowy znanej z łam „Pisma” Ani Bas. Doceniony przez zachodnią prasę, jest w równym stopniu komedią, zjadliwą satyrą społeczną i listem miłosnym skierowanym do wszystkich zmagających się z życiem emigrantów i ich rozdartych między ojczyznami dzieci.


 

Ania Bas to polska pisarka i artystka. Absolwentka Wiedzy o Kulturze na Uniwersytecie Warszawskim i Faber Academy w Londynie. W 2022 roku w Wielkiej Brytanii ukazała się jej debiutancka powieść Odd Hours. Współpracowała m.in. z Tate, Whitechapel Gallery, Coventry Biennial i Eastside Projects. Pisze po polsku i angielsku. Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022