10 marca 2022

Nowa książka autora bestsellerowej serii Akademia Dobra i Zła! 

Pełne grozy baśnie, które znamy wszyscy, opowiedziane na nowo!

Nieoczekiwanie przewrotne i śmiałe!

 Dwanaście niebezpiecznych historii o tajemnicach, magii 
i zbuntowanych sercach.

Ale też o rasizmie i wykluczeniu, o seksizmie i o pięknie,
które może być… piętnem!

 

Kopciuszek. Królewna Śnieżka. Jaś i Małgosia. Wydaje ci się, że znasz te baśnie? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz! Soman Chainani, autor bestsellerowego cyklu Akademia Dobra i Zła, postanowił napisać je całkiem na nowo. Niektóre to tylko kwestia zmiany perspektywy. Inne to całkowicie nowe opowieści na znanych motywach, za każdym razem okrutnie przewrotne.

 

Dwanaście baśni to dwanaście niebezpiecznych, drapieżnych opowieści o magii, tajemnicach i bohaterach, którzy nie obawiają się buntować przeciwko światu. Komu się powiedzie, a kto poniesie klęskę? Kto ulegnie konwenansom baśni, a kto uwolni się od nich raz na zawsze? Czy księżniczka musi czekać na swojego księcia? Czy piękna ma prawo walczyć jak bestia? Czy zagubioną drogę do szczęścia da się odnaleźć ponownie?

Oto przed tobą stare baśnie napisane w nowej erze!

 

Baśnie, które poruszą cię do głębi. Baśnie, które przypomną, że nie są i nigdy nie były tylko historyjkami dla dzieci. Baśnie, które odzwierciedlają nasze czasy, łączą stare i nowe.

Czy odważysz się je przeczytać?

 

Opowiedziane przez prawdziwego mistrza słowa klasyczne historie, które poruszą cię do głębi i przypomną, że nie są 
i nigdy nie były wyłącznie opowiastkami dla dzieci.

 

Te opowieści trafiają w samo serce i sprawią, że będziesz błagać o możliwość pozostania w ich cieniu choćby kilka stron dłużej. Przygotuj się na przemyślenie wszystkich tych szczęśliwych zakończeń… i ciesz się każdą spędzoną na lekturze chwilą.

Alexandra Bracken, autorka bestsellerowej powieści Lore oraz cyklu Mroczne umysły

 

Podstępne, przewrotne i z ostrymi zębami – stworzone przez Chainaniego nowe wersje klasycznych baśni prowadzą czytelników przez opowieści zarówno przerażające, jak i humorystyczne, zarówno słodkie, jak i straszne, oraz, oczywiście, zarówno bestialskie,

jak i piękne.

Roshani Chokshi, autorka bestsellerowego cyklu Pozłacane wilki

 

Oto, co się dzieje, kiedy baśnie dorastają. Drapieżne, przerażające, satysfakcjonujące i inspirujące – nastolatki będą pochłaniać te opowieści… Chyba że najpierw same zostaną pochłonięte. Uwielbiam tę książkę.

Adam Gidwitz, autor bestsellerowego cyklu A Tale Dark and Grimm

 

Błyskotliwe nowe spojrzenie na historie, które, jak nam się wydawało, znamy dobrze. Soman Chainani daje nam baśnie, jakich potrzebujemy dzisiaj. Jest to barwna i obowiązkowa pozycja w każdej współczesnej kolekcji.

Tahereh Mafi, autorka bestsellerowego cyklu Shatter Me

 

Soman Chainani

jest autorem cyklu Akademia Dobra i Zła, który trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”. Ta baśniowa sześciotomowa saga sprzedała się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy, została przetłumaczona na 29 języków, pierwszy tom doczekał się ekranizacji Netflixa.

Soman jest absolwentem Uniwersytetu Harvarda, ukończył podyplomowe studia filmowe na Uniwersytecie Columbia.

Rozpoczął swoją karierę jako scenarzysta i reżyser, a jego filmy były wyświetlane na ponad 150 festiwalach filmowych na całym świecie. Był także nominowany do nagrody Waterstone w dziedzinie literatury dziecięcej.

Co roku odwiedza szkoły na całym świecie, aby rozmawiać z dziećmi i dzielić się z nimi swoją tajemnicą: czytanie jest ścieżką do lepszego życia.

Odwiedź jego stronę: www.somanchainani.com

 


 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022