19 września 2022

Nowa książka prof. Jana Miodka: "Polszczyzna. 200 felietonów o języku". Premiera 12 października!

O wyższości kartofla nad ziemniakiem, o tym, kim są milenialsi ze Zbawixa,i jak to w końcu jest z tymi psycholożkami.O kryzysie wołaczaodwrocie celownika i innych językowych rozkminach.Przede wszystkim zaś o stanie współczesnej polszczyznyi o tym, jak Profesor to wszystko ogarnia.

Zbiór felietonów oparty na wieloletnim researchu…

Profesor Jan Miodek, ulubiony językoznawca pokoleń Polek i Polaków,od lat niestrudzenie uczy, że poprawna polszczyzna jest dla każdego.

W felietonach, zebranych w tomie Polszczyzna. 200 felietonów o języku, z właściwymi sobie lekkością i erudycją prowadzi czytelniczki i czytelników po meandrach języka polskiego.


Jan Miodek – urodzony w 1946 roku w Tarnowskich Górach, profesor zwyczajny, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego w latach 1989–2016, doktor honoris causa Wileńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Rzeszowskiego, członek Rady Języka Polskiego od roku 1996.

Od listopada roku 1968 do grudnia 2020 prowadził cotygodniową rubrykę Rzecz o języku we wrocławskim „Słowie Polskim” (późn. „Gazecie Wrocławskiej”). Znany z telewizyjnych programów Ojczyzna polszczyzna (1987–2007), Prof. Miodek odpowiada (1995–2009), Polska z Miodkiem (2015–2017) oraz Słownik polsko@polski (od roku 2009).

fot. Wojciech Karliński


Niebawem pierwsze spotkania z prof. Janem Miodkiem: online (16 października) oraz podczas Targów Książki w Krakowie (28 października).

Książka dostępna m.in. na znak.com.pl 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022