16 kwietnia 2024

Nowe kobiece wydawnictwo na rynku - Wydawnictwo Magiczne

Oaza dla miłośników fantastyki

W Polsce właśnie zadebiutowało nowe wydawnictwo literackie, które obiecuje stać się magiczną przestrzenią dla miłośników fantastyki. Wydawnictwo Magiczne zostało założone pod koniec zeszłego roku przez znaną pisarkę i pasjonatkę literatury fantastycznej Justynę Komudę.

Autorka, która postanowiła otworzyć własne wydawnictwo

Justyna Komuda (J. K. Komuda), autorka topowych książek sagi „Córa Lasu”, postanowiła poszerzyć swoje działania i stworzyć miejsce, które promuje polską fantastykę, szczególnie tę tworzoną przez kobiety. Wydawnictwo Magiczne, choć dopiero zaczyna swoją działalność, ma ambitne plany na przyszłość. Jego misją jest wydawanie wysokiej jakości magicznej literatury fantastycznej.

Fantastyka jest kobietą

Wydawnictwo Magiczne zamierza specjalizować się w publikowaniu kobiecej polskiej fantastyki. Zespół redakcyjny będzie się skupiać na poszukiwaniu unikatowych historii i autorskich głosów, które przeniosą czytelników w światy pełne magii, przygody i niezwykłych bohaterów. Dobra fantastyka, która tylko czeka na odkrycie – W Polsce mamy już wystarczająco dużo wydawnictw skupiających się na wydawaniu literatury zagranicznej oraz takich, które mają otwarte ramiona dla autorów, ale nie dla autorek – mówi Justyna Komuda. – A ja myślę, że na naszym rynku mamy mnóstwo fantastycznych powieściopisarek,
które tylko potrzebują przestrzeni, by móc zaistnieć i podzielić się magią kłębiącą się w ich głowach – dodaje założycielka wydawnictwa.

Najbliższe plany

Wydawnictwo Magiczne przeszło już przez pierwszą próbę ognia i ma za sobą zrealizowaną premierę audiobooka „Hegemon Apopi”. Jednakże zespół redakcyjny nie zwalnia tempa i właśnie przygotowuje się do wydania trzeciego tomu sagi „Córa Lasu” i zapowiada, że to dopiero początek magicznych działań.

Miłośnicy wszystkiego co fantastyczne miejcie oko na Wydawnictwo Magiczne!

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022