18 lutego 2022

NOWOŚĆ W DYSTRYBUCJI! (WEEKENDOWA PROMOCJA)

 
 
NOWOŚĆ W DYSTRYBUCJI!(WEEKENDOWA PROMOCJA)
 
 
 
 
 
Kiedy w listopadzie Senat ogłosił 2022 Rokiem Brunona Schulza, dla nas było oczywistym, że – jako wydawnictwo w znaczącym stopniu wydające dzieła Schulza i kontekstowe wokół twórczości pisarza – w te obchody się włączymy. Jednym z pierwszych działań jest wprowadzenie do dystrybucji nowego na Schulzowskim polu tytułu. „Odcięcie. Szkice wokół Brunona Schulza” Stanisława Rośka to zbiór esejów, w których punktem odniesienia jest tożsamość literacka Brunona Schulza. Jest też próbą opowiedzenia o fenomenie drohobyckiego pisarza, jego dziełach i samej jego postaci. To też niejako prywatna opowieść jednego z ważniejszych badaczy Brunona Schulza na temat własnego odbioru twórczości autora „Sklepów cynamonowych”.Nowość, w zwyczajowej promocji -20%, a także pozostałe tytuły związane z Brunonem Schulzem dostępne są na naszej stronie z rabatami!Zapraszamy na  terytoria.com.pl
 
 
 
 
 
 
Odcięcie. Szkice wokół Brunona SchulzaStanisław RosiekZbiór esejów, w których punktem odniesienia jest tożsamość literacka Brunona Schulza, rozumiana nie jako ciągłość pamięci, lecz jako migotliwa i nigdy niedokończona gra między stylem, wyobraźnią i egzystencją pisarza.
RABAT -20%
 
 
 
 
 
Bruno Schulz w oczach współczesnych. Antologia tekstów krytycznych i publicystycznych lat 1920-1939Od pierwszej wzmianki prasowej we lwowskiej „Chwili” aż po nekrolog opublikowany w konspiracyjnym miesięczniku „Sztuka i Naród” – antologia tekstów krytycznych i publicystycznych ukazuje, jak współcześni postrzegali dzieło literackie i plastyczne Brunona Schulza, a także jego samego.
RABAT -20%
 
 
 
 
 
 
 
Dzieła zebraneWśród dostępnych aktualnie w dystrybucji tomów dzieł Schulza proponujemy wam „Sklepy cynamonowe”, „Księgę listów” i „Szkice krytyczne”.
RABAT -30%
 
 
 
 
 
Słownik schulzowskiBlisko trzysta haseł omawiających „życie i twórczość” Schulza, „legendę” pisarza i „recepcję” jego dzieła.Do każdego „Słownika schulzowskiego” dodajemy w gratisie „Słownik mówiony”!
RABAT -30%
 
 
 
 
 
 
 
Schulzowskie miejsca i znakiJerzy JarzębskiSądzę, że istnieje jakaś wspólna historia czytania Schulza i rozumienia jego twórczości. Jedną z jej wersji znajdziecie Państwo w tym tomie. (J. Jarzębski)
RABAT -30%
 
 
 
 
 
Fantazmatyczny świat Brunona Schulza. Wokół Xięgi bałwochwalczejSerge FauchereauBłyskotliwy esej analizujący twórczość plastyczną i literacką Schulza, podkreślający jej metafizyczny wymiar i odsłaniający głębokie związki z freudyzmem, dadaizmem, surrealizmem i futuryzmem.
RABAT -30%
 
 
 
 
 
 
 
Wenus z DrohobyczaWłodzimierz BoleckiKomu potrzebna jest dziś schulzologia, skoro wiadomo, że z Schulza nie da się zrobić bohatera mediów czy polityki? Odpowiedź może być zaskakująca.
RABAT -30%
 
 
 
 
 
Schulz w kanonieKatarzyna WarskaChoć Katarzyna Warska skupia się na recepcji Schulza, nieuchronnie pisze historię polskiej powojennej polonistyki szkolnej i dalej: kreśli obraz byłej i obecnej rzeczywistości szkolnej i pozaszkolnej – społecznej i kulturalnej. Schulz otwiera szkołę na Innego: na Żyda, na nienormatywnego seksualnie, na nieśmiałego i wycofanego, na prowincjusza, a w końcu – na nauczyciela, który cierpiał katusze z powodu wykonywania tego zawodu, ale dla wielu swych uczniów był mistrzem i życiowym drogowskazem.
RABAT -30%
 
 
 
 
 
 
 
Bruno Schulz i krytycy. Recepcja twórczości Brunona Schulza w latach 1921–1939Piotr SitkiewiczKsiążka poświęcona odbiorowi krytycznemu, literaturoznawczemu oraz artystycznemu opowiadań i dzieł plastycznych Schulza w latach jego aktywności twórczej.
RABAT -30%
 
 
 
 
 
Bruno Schulz, czyli strategie mesjańskieHenri LewiFrancuskojęzyczna próba całościowej analizy twórczości literackiej i plastycznej autora Sklepów cynamonowych.
RABAT -30%
 
 
 
 
 
 
 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022