Obraz
     zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Testament lubieżnika”
Autor: Jarosław Rabenda
Gatunek literacki: biografia
Data premiery: 2.03.2022

Szczera do bólu męska proza o relacjach, wartościach i szukaniu siebie

Bożydarowi, wychowanemu przez despotyczną babkę, skrajną dewotkę, od najmłodszych lat wpajano, że cielesne przyjemności są największym grzechem, a pewność siebie jest tożsama z pychą. Nic dziwnego, że młody mężczyzna stroni od silnych kobiet, irracjonalnie lęka się wpływu Boga na swoje życie, a wszystkie jego związki z płcią przeciwną kończą się katastrofą. W nieporadny sposób odkrywając swoją seksualność, Bożydar szuka jednocześnie zrozumienia i odrobiny ciepła.
Testament lubieżnika to fascynująca podróż po meandrach męskiej duszy, historia gwałtownych upadków i powolnego podnoszenia się. Śmiech przeplata się tutaj z rozpaczą, miłość z nienawiścią, a wszystko okraszone zostało sporą dawką erotyzmu.

 

 

 


 

Obraz
     zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Po pierwsze bezpieczeństwo, czyli BHP na nowo”
Autorka: Magdalena Kozłowska
Gatunek literacki: poradnik
Data premiery: 21.03.2022

Rewolucyjne spojrzenie na kulturę bezpieczeństwa i higieny pracy

Jesteś pracodawcą, przełożonym, pracownikiem służby bhp? Ciąży na tobie odpowiedzialność za bezpieczeństwo podwładnych? Męczą cię sformalizowany język, skomplikowane akty prawne i brak zrozumienia? Jeśli tak – koniecznie przeczytaj tę książkę!
Magdalena Kozłowska, kierownik działu bhp z wieloletnim doświadczeniem, proponuje rewolucyjne podejście do zagadnień istotnych dla każdego, kto poważnie podchodzi do kwestii ochrony życia i zdrowia w miejscu pracy. W jasny i skuteczny sposób wprowadza w świat bezpieczeństwa XXI wieku, podpowiada, jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie oraz podaje praktyczne rozwiązania, a przy okazji bezpardonowo rozprawia się z mitami dotyczącymi behapowców. Nie pozostawiajmy decyzji o przyszłości bezpieczeństwa przypadkowi i szczęściu – zmian nie da się uniknąć, ale warto zastanowić się, jak stawić im czoła!

 


 

Obraz
     zawierający tekst, sylwetka Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Watykański spisek”
Autor: Mateusz Piechulski
Gatunek literacki: kryminał
Data premiery: 1.03.2022

Watykańskie tajemnice, śmierć i brawurowy spisek przeciwko papieżowi

Watykan, 1998 rok. Na czele Kościoła Katolickiego staje nowy papież, jednak nie wszyscy są zadowoleni z tego wyboru. Czwórka kardynałów pochodzących z różnych stron świata zakłada stowarzyszenie, które ma na celu zdyskredytowanie Stolicy Apostolskiej. Pod przykrywką działalności dobroczynnej każdy z nich rozwija własne, nie do końca legalne interesy, jednocześnie szykując spisek wymierzony w Ojca Świętego. Niespodziewana śmierć kamerlinga sprawia jednak, że członkowie stowarzyszenia nie mogą już spać spokojnie. Najwyraźniej ktoś odkrył ich tajny plan… Ile będą gotowi poświęcić, by doprowadzić go do końca?

 

 

 

 


 

Obraz
     zawierający tekst, osoba, pozujący Opis wygenerowany
     automatycznieTytuł: „Zagubiona miłość”
Autorka: Sylwia Rypacz
Gatunek literacki: literatura kobieca
Data premiery: 22.02.2022

Kiedy myślisz, że to już koniec, los zawsze daje ci szansę. Czy odważysz się ją wykorzystać?

Honey czuje się jak marionetka w rękach swojej matki. Przyszłość dziewczyny została dokładnie zaplanowana: małżeństwo z synem wpływowego bogacza ma jej zapewnić odpowiednią pozycję społeczną i finansową. Nie potrafiąc pogodzić się z losem, jaki ją czeka, postanawia się zbuntować. Honey opuszcza rodzinne miasto i zamierza zacząć życie na własny rachunek. Kiedy spotyka przystojniaka o imieniu Carson, nie wie jeszcze, że to początek kolejnej historii, od której będzie chciała uciec. Mężczyzna zrobi natomiast wszystko, by ją odnaleźć… Po kilku latach ich drogi ponownie się skrzyżują. Oboje będą już zupełnie innymi ludźmi, ale namiętność, która połączyła ich za pierwszym razem, okaże się tak samo silna. Co wygra: pożądanie, jakie do siebie czują, czy niechęć? A może niezaleczone rany z przeszłości okażą się przeszkodą nie do pokonania?

 

 

 


 

Obraz
     zawierający tekst Opis wygenerowany automatycznieTytuł: „Najważniejsza”
Autor: Jan Śleszyński
Gatunek literacki: literatura obyczajowa
Data premiery: 22.02.2022

Jedyny sposób, by przetrwać trudny czas, to uwierzyć, że kiedyś jeszcze będzie dobrze

Rok 1989. W Polsce nadchodzi czas wielkich zmian, a na ulicach czuć coraz bardziej optymistyczne nastroje. Udzielają się one również Michałowi Rogińskiemu, który z coraz większą nadzieją patrzy w przyszłość. Wierzy, że wkrótce powróci do kraju jego żona, Ola, która w stanie wojennym musiała wyjechać z Polski, by ratować życie ich córki. Jednak los i źli ludzie szykują im jeszcze wiele traumatycznych przeżyć. Podejrzewany o współpracę z obcym wywiadem Michał stanie przed wyborem, od którego zależeć będą dalsze losy jego najbliższych. Czy powtarzane przez niego niczym mantra słowa: „Już będzie dobrze” w końcu doczekają się spełnienia?
Burzliwe czasy przełomu, rzeczywistość pełna absurdów i niedorzeczności, a w tym wszystkim ludzie, którzy na przekór wszystkiemu próbują po prostu być szczęśliwi… „Najważniejsza” to poruszająca opowieść o wierności, zaufaniu i sile, jaką daje prawdziwa miłość.

 Tytuł: „Narkoza”
Autor: Rafał Artymowicz
Gatunek literacki: literatura obyczajowa
Data premiery: 23.02.2022

Trudno kochać, gdy przeszłość robi ci operację na otwartym sercu…

Artur Korczyński, anestezjolog, po kilku latach powraca do Wrocławia. Rozpoczyna pracę w szpitalu wojskowym – tym samym, w którym pracuje jego były partner. Korczyński chce przyjrzeć się bliżej procederowi handlu organami i namierzyć jego inicjatora, ale nie jest to jedyny powód, dla którego zdecydował się na przeprowadzkę. Zamierza również skonfrontować się ze swoją przeszłością i znaleźć antidotum na tlące się w nim uczucie. Dzięki pomocy przyjaciół na nowo próbuje budować swoje życie w miejscu, które kiedyś było obietnicą szczęścia. Ale zanim po nie sięgnie, będzie musiał stanąć twarzą w twarz z prawdą o sobie i wyplątać się z sieci bolesnych wspomnień…

 

 

 

Nowości wydawnicze Novae Res

02 marca 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022