Dla każdego coś ciekawego:)
- Zapomniany horyzont. The Electric State -Simon Stålenhag. Hipnotyzująca wizja postapokaliptycznego świata, powstała z połączenia niepokojącej fabuły z wizualnym bogactwem niezwykłych ilustracji.
Na podstawie powieści graficznej Simona Stålenhaga bracia Russo nakręcili wysokobudżetowy film The Electric State dla serwisu Netflix - premiera 14.03.2025 r.
- Cena zamążpójścia- Weronika Tomala. Poruszająca historia o wielkiej woli przetrwania i o poszukiwaniu nadziei.
- Czarna księga - Lawrence Durrell. Popis literackiego kunsztu autora Kwartetu aleksandryjskiego - kanonada szokujących epizodów, brawurowy styl, istne tsunami obsceniczności i mrocznych tajemnic.
Zapomniany horyzont. The Electric State
Simon Stålenhag
Format: 280 x 250 mm
Stron: 144
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Maciej Muszalski
Hipnotyzująca wizja postapokaliptycznego świata, powstała z połączenia niepokojącej fabuły z wizualnym bogactwem niezwykłych ilustracji
Jest rok 1997. Nastolatka Michelle przemierza zrujnowane po wojnie Stany Zjednoczone w towarzystwie małego żółtego robota. Podąża ku mitycznemu wybrzeżu Pacyfiku, gdzie być może znajdzie nadzieję dla ginącego świata. Przy autostradach wznoszą się resztki ogromnych machin wojennych i sterty śmieci po upadłym stechnicyzowanym społeczeństwie konsumpcyjnym. Ocalałe resztki ludzkości pogrążają się w marazmie i otępieniu, uciekając w świat wirtualnej rzeczywistości. Kraj przemierzają uzbrojone bandy szabrowników i złomiarzy. W miarę jak bohaterowie zbliżają się do wybrzeża, świat ulega coraz szybszemu rozkładowi, jakby wydrążony rdzeń cywilizacji ostatecznie zniknął za horyzontem…
„Kameralna, a jednocześnie pełna rozmachu historia rozpadającego się społeczeństwa, gdzieś na pograniczu Blade Runnera i Neuromancera”.Joakim Kilman, FZ
Na podstawie powieści graficznej Simona Stålenhaga bracia Russo nakręcili wysokobudżetowy film The Electric State dla serwisu Netflix.
Cena zamążpójścia
Weronika Tomala
Format: 140 x 205 mm
Stron: 240
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Poruszająca historia o wielkiej woli przetrwania i o poszukiwaniu nadziei
Lata 90. Wanda, młoda dziewczyna z ubogiej rodziny, zachodzi w ciążę ze Staszkiem, przystojnym pracownikiem huty. Pod presją surowej matki i otoczenia decyduje się na małżeństwo, wierząc, że to najlepsze rozwiązanie.
Szczęście nie trwa zbyt długo. Wspinający się po szczeblach kariery Staszek, który wyznaje pogląd, że miejsce kobiety jest w domu, zaczyna traktować ją jak służącą. Popadająca w coraz większą rozpacz Wanda stoi na przegranej pozycji, nie mając po swojej stronie prawie nikogo.
Czy w tym chaosie i samotności znajdzie siłę, by odzyskać kontrolę nad własnym życiem? Jak wiele bólu może zadać najbliższa osoba – i ile jest w stanie znieść człowiek, by przetrwać?
Poznaj historię, która wydarzyła się naprawdę
Czarna księga
Lawrence Durrell
Format: 140 x 205 mm
Stron: 328
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Maciej Machała
Popis literackiego kunsztu autora Kwartetu aleksandryjskiego - kanonada szokujących epizodów, brawurowy styl, istne tsunami obsceniczności i mrocznych tajemnic
Herbert Śmierć Gregory zniknął, pozostawiając po sobie w obskurnym londyńskim hotelu dziennik, który znalazł początkujący pisarz Lawrence Lucifer. Notatki te opisują barwną grupę osobników: intelektualistów pławiących się w zdeprawowanej egzystencji, literatów i artystów opętanych miłostkami, chuciami oraz pragnieniem stworzenia czegoś nowego. Zaspokajają oni dzikie potrzeby – tak ciała, jak i umysłu – staczając się zarazem w mroczną otchłań…
Lawrence Durrell, napisawszy swoją kontrowersyjną debiutancką powieść Czarna księga, określił ją jako „oburęczną napaść na literaturę w wykonaniu młodego gniewnego lat trzydziestych”, za sprawą której po raz pierwszy usłyszał własny głos. Książka, napisana eksperymentalnym stylem właściwym ówczesnej epoce, jest jednak – za sprawą stylistycznej błyskotliwości i bezpardonowej przenikliwości – dziełem, które warto przeczytać także dziś ze względu na jego niekwestionowaną oryginalność.
Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022