07 października 2022

Odkryj tajemnice orła pogrzebane w morskich głebinach!

Orzeł wyruszył na szereg wojennych patroli. Walczył o Polskę daleko od jej brzegów. Na ostatni patrol wypłynął z bazy w Rosyth 23 maja 1940 roku o godzinie 23.00. Zniknął wraz z załogą i stał się legendą.

 

Znakomitą narrację Jerzego Pertka uzupełniają o obecny stan wiedzy specjaliści oraz nade wszystko entuzjaści tematu. Badacze, którzy wielokrotnie brali udział w wyprawach na Morze Północne w poszukiwaniu wraku Orła.

W dodatku filmowym opowiadają o tym, z jakimi wyzwaniami musieli się zmierzyć twórcy filmu Orzeł. Ostatni patrol w reżyserii Jacka Bławuta.

 

Wznowienie kultowej książki Jerzego Pertka!

Dzieje ORP Orzeł

 

Pod redakcją Huberta Jandy, Grzegor za Świątka i

Adama Kupaja

Premiera 12 października

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022