23 lutego 2023

Odważne pytania o relacje między ciałem i umysłem oraz kulturą, z jakiej wyrastamy - premiera książki

Jak to możliwe, że w szwedzkich miastach 168 dzieci zapadło w stan przypominający sen, a wiele z nich od lat nie może się wybudzić?

Jak straumatyzowany umysł, pod wpływem lęku i stresu ingeruje w nasze ciało?

Książka „Śpiące królewny. Tajemnicze przypadki ze świata neurologii” (premiera 12.04.2023) to fascynujące i prowokujące spojrzenie na choroby psychosomatyczne oraz próba odgadnięcia ich przyczyn.

Neurolożka Suzanne O'Sullivan stawia odważne pytania o relacje między ciałem i umysłem oraz kulturą, z jakiej wyrastamy.

Autorka ukazuje jak trauma dotyka nas na wiele sposobów – przedstawia przypadki zagadkowych chorób z różnych miejsc na świecie, których podłożem jest konflikt między ciałem i umysłem, a na które lokalnie zapadają wybrane grupy społeczne m.in.:

  • dzieci uchodźców w Szwecji
  • społeczność Miskito w Nikaragui
  • mieszkańcy Krasnogorska i Kałaczi w Kazachstanie

 

Lektura Obowiązkowa lektura dla fanów Oliviera Sacksa!

Dzięki tej książce zanurzysz się w świecie relacji między ciałem i umysłem, który – jak pokazują opisane tu historie – wciąż jest oceanem pełnym tajemnic.

PREMIERA 12 KWIETNIA 2024

„Przenikliwe studium chorób, których często nie da się wytłumaczyć za pomocą tradycyjnych medycznych terminów. O’Sullivan po mistrzowsku snuje opowieść, jest przy tym bardzo wyczulona na poruszające historie swoich bohaterów. Dla fanów Olivera Sacksa”.

„Publishers Weekly”


SUZANNE O’SULLIVAN to światowej sławy brytyjska neurolożka i naukowczyni. Pracowała w Szpitalu Królewskim w Londynie, jest specjalistką w National Hospital for Neurology and Neurosurgery oraz w Towarzystwie Epileptologii. Ma ogromne doświadczenie w pracy z pacjentami psychosomatycznymi.


© Jonahtan Green

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022