25 stycznia 2023

"Opowieść mojej mamy" Małgorzaty Wryk

Opowieść mojej mamy

Ocalić rodzinną historię od zapomnienia

8 lutego 2023

Małgorzata Wryk

Hamburg przełomu wieków. Przedwojenny Ostrów Wielkopolski. Okupowany Poznań. Walcząca Warszawa. Oświęcim. Bombardowane Drezno. Obozy koncentracyjne i ubeckie katownie. Wymarzona wolna Polska. I trauma trzech pokoleń. Książka Małgorzaty Wryk opowiada o losach Serwańskich i Zakrzewskich – „łącznie jedenaście lat w niemieckich obozach koncentracyjnych i dziewiętnaście na ubeckich betonach".

***

W tej książce Wielka Historia przeplata się z historią bardzo osobistą. Opowieści z domu rodzinnego i opowieści z podręczników, historie znane  – jak marsz śmierci, i historie zapomniane –  jak akcja Iskra-Dog.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022