25 grudnia 2022

Opowieść o świecie kobiecej mocy

Wcześnie osierocona przez matkę i opuszczona przez ojca w żałobie, poszukująca duchowej tożsamości Ines powraca do nadmorskiego miasteczka na południu Włoch, nieopodal otoczonej kultem groty archanioła Michała. Pomiędzy spadkiem po ciotce, zagadkową chorobą miejscowych kobiet, intrygującym rzeźbiarzem i studnią w starej willi Ines wpada w sieć wydarzeń prowadzących ją coraz dalej na ścieżce samopoznania. Czy zabytkowa studnia, taneczny obłęd, przypisywany ugryzieniu pająka, owiana legendą jaskinia i linia kobiet w jej rodzinie są ze sobą w jakiś sposób połączone?

Poszukując odpowiedzi, zafascynowana roślinnymi recepturami matki, ma nadzieję reaktywować sztukę dawnych ludowych czarownic. Ale ziołowa magia bywa ulotna… Czy w splątanej pajęczynie istnienia uda jej się odnaleźć zagubioną w dziejach nić przeznaczenia? Jak twierdzi bowiem osobliwa przewodniczka, która pojawia się na jej drodze: „Tak jak nic na tym świecie nie trwa wiecznie, nic nie jest też na zawsze stracone.”

Przycisnęła do serca czarodziejski woreczek schowany w fiszbinach stanika. Teraz to rozumiała. Magia jest pajęczyną... niewidzialną siecią powiązań pomiędzy niebem i zmienią, człowiekiem i naturą, światem żywych i umarłych, ludzi i aniołów. Jesteśmy na zawsze jednością z obiektem naszych czarów. Kiedy kogoś uzdrawiamy, uzdrawiamy także siebie, kiedy szukamy własnych kroków, spotykamy pokrewne dusze, które towarzyszą nam w tańcu.

Taniec musi chyba przenikać życie, łączyć serce z umysłem, duszę z ciałem. Świat na zewnątrz ze światem we wnętrzu, kojąc tym samym naszą najgłębszą traumę oddzielenia. Myślę, że to właśnie on od zawsze pozwalał nam, ludziom, poczuć pełnię istnienia poza bezpośrednim doświadczeniem materii.


Karolina Barwicz urodziła się w Warszawie w 1980 roku. Z wykształcenia filolog, doktor literatury włoskiej, miłośniczka antropologii religii, kultów Starej Europy i świętej geografii Ziemi. Twórczyni międzynarodowego projektu AngelsFeetProject. Od kilku lat organizuje transformujące duchowe podróże na półwysep Gargano w południowych Włoszech, do miejsc opisanych w powieści, którą trzymasz w dłoni.W ramach projektu AngelsFeetProject foem Women prowadzi referaty oraz warsztaty kobiece w  Polsce i we Włoszech metodą kolażu duszy.

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022